Канівська ЦРЛ отримала нове обладнання для аналізу крові

IMG_0422Днями до Канева завітали представники столичного благодійного фонду «MANUS DEI». В ході робочого візиту гості відвідали Канівську центральну районну лікарню, і не з порожніми руками, – а привезли для місцевої клініко-діагностичної лабораторії сучасний аналізатор крові SmartLyte, що допомагатиме визначити кількість електролітів в людській рідині.

– Про такий аналізатор ми мріємо вже 8 років, – говорить заступник головного лікаря Канівської ЦРЛ Сергій Назаренко. – Нарешті нас почули. Дякуючи міському голові Ігорю Ренькасу і благодійному фонду «MANUS DEI», ми отримали цей апарат. Він є ключовим для хімічних досліджень, зокрема, для визначення рівня електролітів, тож стане в нагоді хворим з нирковою та серцевою недостатністю, хворим на цукровий діабет, післяопераційним хворим, вагітним… Також визначення електролітів важливе для встановлення точного діагнозу, коригування електролітного балансу.

– Останні 8 років ми визначали електроліти ручними методами. Відтепер дослідження проводитимуться більш точно, якісно і на сучасному рівні, – відзначає завідувач амбулаторії Любов Рогова. – Завдяки цьому апарату ми зможемо охопити більшу кількість пацієнтів і отримувати результат в стислі терміни, що вкрай важливо, наприклад, для хворих, які перебувають у відділенні реанімації. Коли, можливо, у людини іде відлік часу навіть не на години, а на хвилини.

Довідково:

Благодійний фонд «MANUS DEI» розпочав свою діяльність з грудня 2017 року. Основні напрями роботи фонду: забезпечення медичним обладнанням та ремонт (реконструкція) приміщень в медичних установах, адресна допомога матерям, які самостійно виховують дітей та допомога діткам з інвалідністю.

За інформацією Кагівської міської ради

Автор статті