Кам’янські лісівники цієї весни створять 129 га лісових насаджень

11У Кам`янському лісгоспі до нового лісокультурного сезону підготувались заздалегідь – підприємство має усі необхідні ресурси, аби провести весняну посадку лісу якісно та в оптимальні агротехнічні терміни.

 

В осінній період 2017 року у структурних підрозділах було заготовлено 1,7 тис. кг жолудя дуба звичайного та понад 4 тис. кг горіха чорного. Більша частина цього лісового насіння вже висіяна в лісові розсадники на загальній площі у 0,8 га. Це, в свою чергу, дозволить забезпечити підприємство необхідним посадковим матеріалом на 2019 рік.

Решта лісового насіння ще зберігається у спеціальних умовах, щоб не втратило здатності до проростання, і буде висіяно незабаром за сприятливих погодних умов.

Посадковим матеріалом, необхідним для створення лісових культур, підприємство забезпечено у повній мірі – вирощено 477 тис. сіянців дуба звичайного та 10 тис. – горіха чорного. Усі сіянці успішно пережили зиму і готуються стати молодими насадженнями.

Як відзначає директор лісгоспу Віталій Верес, загалом в межах підприємства буде заліснено 129 га площ – таке завдання цьогорічної весняної лісокультурної кампанії для кам`янських лісівників. З них лісові культури планують створити посадкою сіянців на 88 га, посів проведуть на 41 га.5-3

 

Окрім цього, подбали лісівники і про вирощування декоративного посадматеріалу. Щороку лісництва підприємства вирощують близько 30 тисяч штук сіянців та саджанців декоративних культур. Серед найпопулярніших, зважаючи на попит населення, самшит, ялівець звичайний та козацький, різні види туй та інші вічнозелені, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті