Кам`янські лісівники цієї весни створять 114 гектарів лісових насаджень

DSC_2513У Кам`янському лісгоспі до нового лісокультурного сезону підготувались заздалегідь – підприємство має усі необхідні ресурси, аби провести весняну посадку лісу якісно та в оптимальні агротехнічні терміни. Загалом у межах підприємства буде заліснено 113,6 га площ – таке завдання цьогорічної весняної лісокультурної кампанії для кам`янських лісівників. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

В осінній період 2016 року у структурних підрозділах було заготовлено 7,2 тис. кілограмів жолудя дуба звичайного та 2,4 тис. кілограмів горіха чорного. Більша частина цього лісового насіння вже висіяна в лісові розсадники на загальній площі майже у 2 гектари. Це, в свою чергу, дозволить забезпечити підприємство необхідним посадковим матеріалом на 2018 рік.

Решта лісового насіння ще зберігається у спеціальних умовах, щоб не втратило здатності до проростання, і буде висіяно незабаром за сприятливих погодних умов.

Посадковим матеріалом, необхідним для створення лісових культур, підприємство забезпечено у повній мірі – вирощено 475 тис. сіянців дуба звичайного, 10,5 тис. – ясена звичайного та 8,2 тис. – горіха чорного. Усі сіянці успішно пережили зиму і готуються стати молодими насадженнями.

Як відзначає директор лісгоспу Віталій Верес, із 113,6 га площ, які планують заліснити на підприємстві, лісові культури мають створити посадкою сіянців на 71,8 га, посів проведуть на 38 га, 3,8 га відведуть під природне поновлення.

Окрім цього, подбали лісівники і про вирощування декоративного посадматеріалу. Щороку лісництва підприємства вирощують близько 30 тисяч штук сіянців та саджанців декоративних культур. Серед найпопулярніших, зважаючи на попит населення, самшит, ялівець звичайний та козацький, різні види туй та інші вічнозелені, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні.

Автор статті