Кам’янщину відвідали координатори Центру допомоги АТОвцям

imagesКоординатори Центру допомоги учасникам АТО, зокрема Олександр Тимошенко та Борис Резнік, взяли участь у робочій зустрічі з АТОвцями Кам’янщини. Зібрання пройшло під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Солошенка за участі представників пенсійного фонду, центру зайнятості,  держгеокадастру у Кам’янському районі, управління соціального захисту, ЦРЛ, керівників фермерських господарств району та представників волонтерської спілки «Барикада».

Метою зустрічі було вирішення поточних питань, які турбують учасників антитерористичної операції, надання допомоги, роз’яснення їх прав про медичне забезпечення, отримання путівок в санаторій,  надання учасникам АТО земельних ділянок для ведення сільського господарства та для забудови, допомоги з працевлаштування учасників АТО та членів їх сімей тощо.

Так, за інформацією відділу  Держгеокадастру  у Кам’янському районі станом на 4 лютого цього року у цілому звернулося із заявами учасників антитерористичної операції  та членами сімей загиблих учасників антитерористичної операції по  району з приводу виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства 63 особи. З них до Головного Управління Дергеокадастру у Черкаській області – 46, до органів місцевого самоврядування – 17.

Надано наказів про надання дозволу на відведення земельних ділянок Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області  18 – загальною площею 35,9 га – для ведення особистого селянського господарства. Загалом зарезервовано земельних ділянок 9 – загальною площею 52,4 га ріллі для ведення особистого селянського господарства.

Начальник управління соціального захисту населення Віктор Іщенко надав роз’яснення щодо  надання субсидій, забезпечення твердим паливом, надання допомоги дітям учасників АТО.

Станом на 4 лютого на обліку в Кам’янському управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 66 учасників бойових дій, які  мають відповідні  посвідчення, оформили пільги на житлово-комунальні послуги в розмірі 75%.

Районною програмою «Турбота» передбачено кошти на стаціонарне, а в подальшому на санаторно-курортне лікування учасників АТО 50 000 грн. За кошти районного бюджету закуплено 2 путівки в санаторій «Поляна».

У 2015 році 11 учасників АТО стали на чергу на санаторно-курортне лікування, з них троє оздоровились в санаторіях: «Дніпровський», «Карпатські Зорі», «Золота Нива».

Виконуюча обов’язки директора центру зайнятості Тетяна Бурдєєва поінформувала присутніх про те, що нині в районному центрі зайнятості  зареєстровано 29 учасників АТО та нарахована їм допомога з безробіття. Створено та розміщено інформаційні куточки служби зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні АТОвців у районному військкоматі, Пенсійному фонді України в Кам’янському районі, управлінні соціального захисту населення.

Головний спеціаліст з питань цивільного захисту, оборонної роботи та охорони здоров’я райдержадміністрації Валерій Пляченко зазначив, що в районі наразі розроблена програма надання житла учасникам АТО на умовах пільгового кредитування та винесена на розгляд чергової сесії районної ради.

АТОвці мали можливість ставити запитання координаторам Центру та представникам влади, на які отримали вичерпні відповіді.

 

Гаряча лінія підтримки учасників АТО та їх сімей

0 800 508 876 (цілодобово)

Урядова гаряча лінія 0-800-507-309

(дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

 

За інформацією відділу інформаційної політики, доступу до публічної інформації та взаємодії  з громадськістю апарату Камянської  райдержадміністрації

Автор статті