Кадрове забезпечення (2016-2017 навчальний рік)

Навчальні заклади області повністю укомплектовані педагогічними кадрами, розстановка їх умотивована і раціональна, здійснюється з урахуванням творчих здібностей і побажань педагогів. Загалом в області працює майже 20 000 педагогічних працівників. У тому числі у загальноосвітніх навчальних закладах – 13958, у дошкільних – 5054, у професійно-технічних понад 1 000 та понад 11 000 у вищих навчальних закладах.
Серед них 70 Заслужених вчителів України та 555 педагогів, нагороджених нагрудним знаком „Відмінник освіти“.
5048 педагогічних працівників (36,1 %) мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”, 4162 (29,8 %) – „спеціаліст першої категорії”, педагогічні звання „учитель-методист” – 1183 (8,4 %), „старший учитель” – 1945 (13,9 %).
У вищих навчальних закладах Черкащини науково-педагогічну діяльність здійснюють близько 200 докторів наук та понад 1 000 кандидатів наук.
У 2016 році у навчальні заклади області приступило до роботи 168 молодих спеціалістів, з них 10 – за розподілом, 9 – адресно-цільовими направленнями.
Значна увага приділяється моральному стимулюванню педагогів. Упродовж 2016 року, за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність, 3 педагогічним працівникам було присвоєно почесне звання „Заслужений вчитель України”, 2 –Премію Верховної Ради України, 19 осіб нагороджено відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України. Обласною премією (5 000 грн) народного вчителя О.А.Захаренка, яка започаткована у 2007 році, щороку нагороджується 10 педагогічних працівників області.
З метою виявлення, узагальнення і поширення досвіду роботи кращих педагогічних працівників, стимулювання творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності упродовж 20 років в області проводиться всеукраїнський конкурс „Учитель року”. Освітяни Черкащини впевнено демонструють свою фахову майстерність.
У 2016 році за сприяння голови обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка запроваджено премію імені О. А. Захаренка за перемогу у заключному (третьому) турі Всеукраїнського конкурсу „Учитель року“ за І місце – 20 тис. грн., за ІІ – 10 тис. грн., за ІІІ – 5 тис. грн..
Так, у 2016 році на  Всеукраїнському конкурсі „Учитель року” Черкаську область представляли 4 педагогічні працівники, з них 2 визнані дипломантами, а Бурлака Олена Вікторівна, учитель історії Городищенського економічного ліцею стала переможцем, у своїй номінації, посівши І місце.