Кабмін схвалив Стратегію розвитку туризму та курортів до 2026 року

ukr_b1Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку туризму та курортів до 2026 року, яку підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Про це інформують на Урядововму порталі.

За даними Всесвітньої туристичної організації ООН (ЮНВТО) внесок туризму до світового ВВП становить 10%, а загальна кількість робочих місць, що прямо чи опосередковано стосуються сфери туризму, – 11%, тому виважена державна політика у сфері туризму – це важлива частина сталого економічного розвитку України у світі.

– Розвиток туризму стимулює зростання у дотичних сферах економіки, що є особливо важливим для регіонального розвитку України. Крім того, ми маємо надзвичайно широкі можливості для залучення цілорічного туризму завдяки своїм унікальним природним можливостям, багатій історичній та культурній спадщині. Розвиток туризму є важливою складовою економічного зростання, а схвалення Стратегії розвитку дозволить більш ефективно координувати роботу у цьому напрямку, – прокоментував рішення Уряду Степан Кубів.

Стратегія визначає підхід державної туристичної політики у таких напрямках: безпека туристів; нормативно-правова забезпечення; розвиток туристичної інфраструктури; розвиток людських ресурсів; маркетингова політика розвитку туризму та курортів.

Стратегія передбачає, що до 2026 року в Україні:

– кількості іноземних туристів збільшиться у 2,5 раза,

– кількості внутрішніх туристів збільшиться в 5 разів,

–  кількості робочих місць у сфері туризму збільшиться в 5 разів,

– наповнення бюджетів усіх рівнів від провадження туристичної діяльності збільшиться в 10 разів,

–  кількість суб’єктів туристичної діяльності зросте в 5 разів,

– туристи витрачатимуть під час подорожей в Україні до 80 млрд грн,

–  буде створено позитивний імідж України як країни, привабливої для туризму.

– Розробка туристичної стратегії – це одна з умов, яку ми маємо виконати в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Ми вже працюємо над її втіленням: створюємо план заходів реалізації Стратегії, ведемо активний діалог з представниками українського бізнесу, опрацьовуємо законодавчу базу, – зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Автор статті