Із вересня розмір пенсії збільшено

^3DFF98EB5FA79D4287674976F62AC8ABF2145C890D8188A5FF^pimgpsh_fullsize_distr

Підвищення пенсії з 1 вересня 2015 року обговорили під час прес-конференції начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлани Зінник.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 949 грн. до 1 074 грн з 1 вересня 2015 року. Зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» набули чинності 20 вересня 2015 року.  Відтепер мінімальна пенсія за віком зросла на 125 грн.

– Попередньо планували підвищити соціальні стандарти з 1 грудня нинішнього року, проте цього вдалося досягти на три місяці раніше. З огляду на  інфляційні процеси, ми розуміємо: досягнення не велике, але воно дає  можливість рухатись далі, враховуючи реальні ресурси Держбюджету та Пенсійного фонду України. Вже перераховано пенсію з 1 вересня, тому з 4  жовтня пенсіонери почнуть отримувати більше коштів, адже буде доплата за вересень і збільшений розмір жовтневої пенсії. Люди мають розуміти: це не підвищення перед виборчою кампанією, в листопаді пенсія буде з підвищенням, але без вересневої доплати, – наголосила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник.

– Кількість пенсіонерів нашої області на 1 жовтня 2015 року становить 420 тисяч осіб, із них отримають підвищення пенсії 294 830 осіб, близько 70% від загальної кількості, в яких пенсійна виплата зросла в середньому на 125 грн 81 коп. Потреба в жовтні на фінансування пенсії становить 710 млн грн. Для виплати підвищень за вересень і жовтень пенсіонерам нашої області необхідні додаткові ресурси – 75 млн грн, – повідомила Світлана Зінник. – Хочу звернути увагу, що підвищення пенсії буде індивідуальним і залежатиме від категорії пенсіонера, стажу та обсягу заробітної плати, з якої розраховували пенсію.

DSC_0986_774-380

Перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Анна Вовкогон поінформувала детальніше, які види пенсії та її складові збільшено. З ними можна ознайомитися на сайті головного управління Пенсійного фонду в області, а саме:

  • мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму;
  • мінімальні пенсії шахтарів, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
  • мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);
  • мінімальні розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • надбавки, підвищення, та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

Учасників прес-конференції ознайомили з конкретними прикладами перерахунків пенсії різних категорій пенсіонерів та поінформували, що органи Фонду працюють за принципом, «єдиного вікна» щоденно, і всі питання, які виникатимуть у пенсіонерів, будуть роз’яснювати спеціалісти через телефони «гарячих ліній» чи веб-портал Фонду для зареєстрованих користувачів.

 

 

 

Автор статті