Інженерів-землевпорядників зобов’язали використовувати найдосконалішу систему координат УСК-2000

landВ Україні затверджено обов’язковість застосування Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 під час здійснення всіх видів робіт із землеустрою.

«Для галузі земельних відносин – це прорив, який можна порівняти з появою Інтернету або 3G в комунікаціях», – зазначив перший заступник Міністра агропромислової політики та продовольства Максим Мартинюк.

За його словами, система УСК-2000 розроблена ще 2007 року та є найдосконалішою системою координат в Україні. Однак землевпорядники її не застосовували. Роботи із землеустрою здійснювали в різних системах координат, переважно в СК-63 – системі координат повоєнного часу, що своєю чергою є похідною від ще більш давньої системи СК-42. Зрозуміло, що ці системи координат застарілі й не відповідають сучасному рівню розвитку технологій, тому не можуть забезпечити адекватну точність вимірювань. Там, де УСК-2000 дозволяє домогтися сантиметрової точності, СК-63 в масштабах країни генерувала спотворення на декілька метрів. Частково з її застосуванням пов’язана низка помилок у Державному земельному кадастрі.

«УСК-2000 синхронізована з сучасними загальносвітовими та європейськими системами координат і може інтегруватися в європейський інформаційний простір. На локальному рівні уніфікація системи координат подачі проектів із землеустрою дозволить виключити зловживання з боку чиновників, що могли виникати при необхідності трансформування даних із однієї системи в іншу, – запевнив Максим Мартинюк. – Через супротив і перешкоди, які гальмували процес, мало хто вірив, що УСК-2000 буде впроваджено в галузі земельних відносин. Геодезисти й картографи жартома готувалися відзначати 10-річчя непереходу на УСК-2000. Натомість, цей процес нарешті завершено й геодезичне та картографічне забезпечення України може бути модифіковано в сучасний вигляд».

Довідково:

Міністерство аграрної політики та продовольства України видало наказ від 02.12.2016 № 509 «Про затвердження Порядку використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійснені робіт із землеустрою», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 грудня 2016 року за № 1646/29776.

Вищевказаний наказ опубліковано в офіційному віснику України (www.ovu.com.ua) у виданні № 99 від 23.12.2016 р. за порядковим номером 3246.

Вимоги зазначеного Порядку передбачають виконання робіт із землеустрою в системі координат УСК-2000 або в місцевих системах координат, однозначно зв’язаних із системою координат УСК-2000.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у Черкаській області

 

Автор статті