Інвестиції в економіку області зростають

q02670_800x600_03_rcs На Черкащині продовжують роботу із залучення інвестицій в економіку краю. Нині в області фіксують зростання капітальних інвестицій на 20 % – до 2,9 млрд грн, говорить директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік.

Водночас в області зростають й іноземні інвестиції. Їхній обсяг збільшився на 4 % – до 347 млн дол.

– Залучення інвестицій – один з основних незмінних пріоритетних напрямків діяльності обласної влади, – наголосив Роман Володимирович. – Натепер в області реалізується близько 40 великих та середніх інвестиційних проектів. Надалі працюватимемо над тим, аби їхня кількість тільки зростала. Зараз триває робота над підготовкою до запуску першого на Черкащині індустріального парку «Золотоноша». Він буде майданчиком з розвиненою інфраструктурою, де підприємці, і українські, і закордонні, зможуть максимально комфортно впроваджувати та розвивати свої виробничі потужності.

_DSC0252На сьогодні область готова запропонувати інвесторові більше 130 об’єктів типу грінфілд та браунфілд, які внесені в базу інвестиційного порталу. Останній допомагає налагоджувати швидкий зворотній зв’язок із потенційними інвесторами. Водночас, додає посадовець, нині суттєво збільшується зацікавленість великих корпорацій у виробничих приміщеннях.

– Значна кількість підприємств, відкритих на західній Україні, поступово вичерпують трудовий ресурс, й інвестори спрямовують свою увагу на центральні області України, зокрема й на Черкащину, – відзначив посадовець. – Тож актуальним є питання якісної пропозиції, яку ми зможемо надати. Велику роль відіграє якість комунікації із інвестором, швидка реакція на його запити.

Автор статті