Інвесторів підкуповує, як їх обходжують на Черкащині

20150707_120236
Тотальне сприяння, захист і прозорі умови. Черкащина й надалі дотримується задекларованих принципів роботи з інвесторами. Про це розповів очільник області на зустрічі із представниками компанії «Cargill», підрозділу годівлі для тварин, Радославом Міллером і Анатолієм Безносюком.
Політика області в роботі з інвесторами кардинально змінилася майже півтора року тому. «Зелений коридор» для них зініціював тодішній новий голова Черкаської ОДА.
– Уже відомі приклади тиску на інвесторів попередньою владою, – зауважує Юрій Ткаченко. – Приміром, кримінальне переслідування тієї ж компанії «Bonduelle». Ми відразу поклали цьому край. Наш пріоритет нині – чіткі та прозорі правила гри для інвесторів. І жодного свавілля від чиновників, правоохоронців тощо. Пригадую один випадок: іноземний інвестор першою справою запропонував так би мовити «заохочення». Мовляв, чув, що так в Україні прийнято. Я відразу відповів: як маєте зайві кошти та бажання, то вкладайте їх у соціальну сферу. Його підприємство вже успішно працює в області.
На Черкащині, окрім усього, ще й лояльні місцеві податки, наголосив обласний керманич. Зокрема, в обласному центрі. Така інвестиційна політика до вподоби представниками компанії «Cargill». Вони якраз вивчають нові ринки й у Черкащині бачать перспективи.

Довідка: Компанія «Cargill» працює в Україні вже понад 20 років. Зокрема, займається постачанням засобів захисту рослин, насіння та добрив, а також переробленням насіння соняшника, виробництвом соняшникової олії та шроту тощо. На українських підприємствах компанії працюють понад 600 осіб.

Автор статті