ІНВЕСТФОРУМ-2017. «Міжнародні інвестори зараз ідуть в регіони», – торговий представник України

DSC01665Іноземні інвестори нині орієнтуються на якісний супровід проекту, кваліфіковані кадри та природну виробничу базу. Про це сказала заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська під час Черкаського міжнародного інвестиційного форуму.

Темі заохочення іноземних інвесторів, зокрема, на Черкащину присвятили одну із панелей форуму.

DSC01405– У цьому Уряді ми достатньо практично підходимо до економічної політики, – зауважила заступниця міністра. – Ми розуміємо, що експорт не робиться в Києві. Він робиться в регіонах. Інвестиції не йдуть навіть у Київ, попри те, що головні компанії зареєстровані тут. Ці інвестиції йдуть у регіони. Зараз, у контексті децентралізації, області змагаються між собою за залучення того чи того інвестора та за власного виробника. Тому ми підтримуємо будь-які регіональні ініціативи з налагодження комунікації з бізнесом на місцях, відновлення довіри й співпраці між цими інституціями.

Наталія Микольська відзначила, що в кожному регіоні влада створює ті механізми й інструменти, які вона вважає потрібними для місцевого бізнесу та для роботи з інвесторами. Ця модель достатньо персоніфікована й індивідуальна.

_DSC0641– Ми спільно працюємо над тим, аби допомогти та посприяти бізнесу вийти на міжнародні ринки, залучити інвесторів та налагодити виробництво в Україні, – додала посадовиця. – Для нас зараз важлива можливість донести до регіонального бізнесу те, що робить Уряд для цього. На жаль, свого часу довіра між Урядом і бізнесом була зруйнована. І це найбільше стосується регіонального рівня. І якщо регіональній владі вдалося відновити цю довіру, то Уряд лише в процесі. Тому наше завдання – відновити довіру місцевого бізнесу. Зараз ми можемо ефективно використовувати ті інструменти, які у нас є для цього. Зокрема роботу Офісу з просування експорту, напрацювання Мінекономрозвитку для допомоги регіональному бізнесу. Нам важливо мати зв’язок з бізнесом. Він дає нам можливість коригувати ті плани, які ми собі ставимо.

Нагадаємо, організаторами Черкаського міжнародного інвестиційного форуму є Черкаська обласна державна адміністрація, Українська бізнес-асоціація та Агенція регіонального розвитку Черкащини. Його провідним партнером цьогоріч стала група компаній UKRAVIT.

Автор статті