Інтернати Черкащини економлять сотні тисяч гривень завдяки енергозберігаючим технологіям  

Яскравим прикладом такого закладу є Жовтневий психоневрологічний (чоловічий) інтернат, що в с. Мирне Чорнобаївського району. Сюди з робочим візитом приїздив перший заступник очільника області Віталій Коваль, оглянувши умови, в яких проживають тамтешні підопічні.

IMG_6176Під час зустрічі директор установи Галина Черненко розповіла про те, що ще два роки тому в інтернаті встановили твердопаливні котли. І вже за рік тут відчули значну економію:^FEF2ECA031D9AA23725428D976902A415EE94E54E163559165^pimgpsh_fullsize_distr

– Використовуючи газові котли, ми мали платити за опалення закладу 2 млн 300 тис. грн на рік. Замінивши котли на твердопаливні, вже другий рік поспіль платимо лише близько 300 тис. грн. Уявіть різницю. Це – колосальна економія.

Між тим, в установі також утеплено фасад, замінено покрівлю, вікна, проведено енергоаудит.???????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????????????– Підопічні інтернатних закладів мають відчувати себе упевнено й затишно.  Тож, приємно бачити, що колектив цієї установи прикладає максимальних зусиль для забезпечення тутешніх мешканців належними умовами проживання. Відрадно, що турбуєтесь і про економію, оновлюючи обладнання й технології відповідно до сучасних, – наголосив Віталій Коваль, звернувшись до працівників.??????????????????????????????????????????????????????????????

Віталій Володимирович спільно з керівницею інтернату, також директором Департаменту соціального захисту населення ОДА Русланом Чикалом оглянули територію установи, зокрема й корпус для проживання підопічних. Зокрема, переконались у необхідності заходів із енергозбереження. Завдяки цьому низка закладів соціальної сфери економлять сотні тисяч гривень.???????????????????????????????

Зауважимо, нині в Жовтневому психоневрологічному інтернаті мешкає 130 чоловіків, котрі забезпечені всім необхідним відповідно до встановлених норм: житлом, одягом, раціональним чотириразовим харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я. Також усіма умовами, що сприяють адаптації громадян похилого віку, ветеранів війни, праці та інвалідів, психічно хворих громадян у соціумі. Окрім того, тут організовують культурно-масові та оздоровчо-спортивні заходи для мешканців.

 

Автор статті