Історичний момент: у Черкасах електрифікують залізницю

Урочистий запуск робіт із електрифікації дільниці Черкаси – ст. імені Т. Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» відбувся на Черкащині. Участь у цьому взяли Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, а також голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.

Цього року завдяки модернізації та електрифікації залізниці від м. Черкаси до ст. Т. Шевченка будуть запущені швидкісні електропоїзди від Черкас до столиці з часом в дорозі 2 год. 30 хв.

Денис Шмигаль підкреслив, що електрифікація цієї дільниці — історичний момент, адже лише два міста — Черкаси та Житомир — досі були позбавлені залізничного сполучення з переважною більшістю регіонів України.

«Розпочинаючи електрифікацію, ми закладаємо першу цеглину в розвиток сучасного залізничного сполучення на Черкащині. У перспективі це дасть серйозний економічний ефект. Мова йде і про комфорт та швидкість перевезень, і про великий пасажиропотік, оскільки багато жителів області працюють у Києві й приїздять додому на вихідних, і про розвиток туризму», — відзначив Денис Шмигаль.

Завдяки електрифікації залізниці від м. Черкаси до ст. Т. Шевченка жителі області отримають якісно нове приміське сполучення з обласним центром. Швидкі та зручні поїзди будуть відправлятися від Городища, Корсунь-Шевченківського, Сміли, Кам’янки до Черкас.

Як повідомив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, у планах на наступні роки передбачено продовження електрифікації від Черкас до станції Гребінка.

«Для Черкас починається нова ера транспортного сполучення зі столицею та іншими регіонами. Ще будучи головою підкомітету з питань залізничного транспорту Комітету Верховної Ради України, я опікувався вирішенням цього питання для рідного міста. І от сьогодні, всім скептикам наперекір, маємо реальний результат. Сьогодні ми дали величезний імпульс для розвитку регіону в довгостроковому періоді. І це завдяки програмі Президента України «Велике будівництво», — підкреслив очільник Черкащини.