Індустріальний парк допоможе оминути «шлагбаум» для бізнесу, – очільник області

20160303_133522Черкащина заручилася підтримкою фахівців у створенні індустріального парку. Про всі тонкощі справи говорили у четвер під час круглого столу в ОДА. За підсумками між нею та «Асоціацією індустріальних парків України» укладено меморандум про співпрацю.

В області вже визначили кілька районів, найбільш привабливих для створення першого індустріального парку. Над цим працює спеціальна робоча група.

– Передовсім розглядаємо Черкаський, Канівський, Уманський і Звенигородський райони, – розповідає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Там є необхідні умови. Зокрема, зручна логістика, перспективні території тощо. Нині головним «шлагбаумом», який зупиняє розвиток бізнесу, є корупція. Створення індустріального парку – це вихід. Якщо коротко, то суть проста: є управляюча компанія, яка бере землю в оренду під чітку концепцію розвитку території. Кожен інвестор уже матиме стосунок лише з нею, а не проходитиме сім кіл бюрократичного пекла.

В Україні вже створено 12 індустріальних парків. Однак, як зауважують в «Асоціації індустріальних парків України», більшість із них наразі не діють.

– Тому слід усе ретельно прораховувати на першому етапі, – зауважує директор цієї організації Ігор Николин. – Проаналізувати, які напрями будуть вигідними, вже зараз заручатися підтримкою інвесторів. Радує, що в очільника Черкащини є системне бачення створення індустріального парку. Бо це – прозорий механізм залучення інвестицій і відродження промисловості. У Македонії діє близько десяти парків, а за територією вона майже як Черкащина. Тут є всі перспективи наздогнати її. Звісно, низку кроків має зробити і держава, врегулювавши проблемні питання.

20160303_124344На круглому столі обговорили також можливі напрями функціонування індустріального парку на Черкащині. Серед них – виробництво побутової хімії, перероблення сільгосппродукції, оборонна промисловість тощо. Урешті, підписанти меморандуму та інші учасники обговорення домовилися консолідувати зусилля, аби цей проект вдався.

Автор статті