Гуртом краще: на Канівщині висадили новий ліс

20160326_110438Черкаські владці на день стали лісівниками. У суботу разом із місцевими школярами засадили соснами та дубами майже 3 гектари в Софіївському лісництві. Так Черкащина долучається до всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Її тут підтримують щороку. Упродовж місяця толоки пройдуть у всіх районах області. Разом засадять новим лісом 1600 гектарів.

– Це гарна нагода вкотре нагадати громаді, що ліс треба берегти, а не засипати його тоннами сміття чи ще гірше – перетворювати на згарище, – наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ми активно долучаємо до цих толок дітей, аби змалку вчилися цінувати природу. І я дякую обласному управлінню лісового та мисливського господарства за його проект зі створення шкільних лісництв. Видно, що дітям це подобається, ростуть природолюбами.

20160326_113133За мечі Колесова взялись, окрім очільника області та його першого заступника, керівники обласних управлінь СБУ, Нацполіції, Фіскальної служби та Служби автодоріг, а також черкаський нардеп Сергій Рудик. Із Києва на Канівщину приїхала й перший заступник Голови Держлісагентства України Христина Юшкевич. Із завданням лісівників гуртом впоралися за півтори години.

20160326_113011– Ми сьогодні саджали сосну звичайну та дуб червоний, – підсумовує начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. – Усе під наглядом фахівців. Коріння саджанців оброблено спеціальним гелем, щоби краще приживалися. Задля успішної весняної лісокультурної кампанії, наші лісгоспи торік заготували 80 тонн насіння та виростили майже 11 мільйонів сіянців.

Нагадаємо, акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках» ініціювало Державне агентство лісових ресурсів України. Розпочинається вона 21 березня – у Всесвітній день лісу. А триватиме до 16 квітня, коли відзначають День довкілля.

Автор статті