ГРИП: що потрібно знати

15668

Шановні черкащани! Ситуація в області щодо захворюваності на грип та ГРВІ є близькою до епідеміологічної. Зафіксовані перші смертельні випадки від ускладнень цих захворювань,  на території області виявлений вірус грипу А (Н1N1). Профілактика – єдиний спосіб зупинити поширення інфекції. Просимо Вас дотримуватися рекомендацій з цієї пам’ятки, аби вберегти себе та своїх близьких.  

При перших ознаках застудного захворювання:

- звертайтеся до лікаря;

Важливо: приміром, вірус грипу А (Н1N1) вимагає специфічного лікування в перші 48 годин, адже по тому воно є неефективним. Крім того, 60-90% випадків захворювання на грип у період епідемії протікають з серйозними ускладненнями.

- збільшіть пиття, зокрема вітамінізованих напоїв – чаю з липи, калини, малини тощо.

Не займайтеся самолікуванням.

Важливо: при грипі чи ГРВІ не завжди потрібна противірусна терапія, тож не треба зловживати такими препаратами. Крім того, почасти призначені самостійно або фармацевтом ліки – лише для симптоматичного лікування.

Призначати жарознижувальні повинен лише лікар, оскільки прийом парацетамолу може ускладнити перебіг захворювання, а аспірин використовувати не можна, особливо дітям до 14 років.

Дотримуйтеся правил особистої гігієни.

Важливо: ГРВІ та грип передаються не лише повітряно-краплинним, а й контактним шляхом, тож варто не забувати про миття рук, використання вологих серветок та антисептиків для рук. Не торкайтеся немитими руками обличчя, очей.

Зміцнюйте імунітет.

Його складові усім відомі: здорове харчування, заняття спортом, прийом вітамінів, зокрема вітаміну С та вітамінів групи В, відсутність стресів, прогулянки на свіжому повітрі. У зимовий період доречно також більше споживати часнику та цибулі.

Важливо: найбільш ефективним профілактичним засобом проти грипу визнано вакцинацію. Оскільки сьогодні в області епідпоріг не перевищений, а імунітет після ін’єкції формується упродовж двох тижнів, можна щеплюватися. Вакцину можна придбати в аптеках, проте, вводити її слід лише здоровим людям у кабінеті для щеплень при поліклініках.

Не будьте джерелом інфекції для інших.

Важливо: грип має легку, середню й важку стадії перебігу. Пацієнти саме з легкою формою є носіями інфекції, тому з кашлем і нежиттю не варто виходити з дому та поширювати інфекцію, адже невідомо, чи це звичайна застуда чи небезпечний вірус. Користуйтеся маскою (міняти кожні 3-4 години), зменшуйте кашель льодяниками чи пастилками. При чханні та кашлі прикривайтеся одноразовою серветкою, яку по тому слід викинути.

 

Уникайте місць скупчення людей.

Якщо все ж необхідно відвідати магазин, поліклініку чи скористатися транспортом, також бажаний масочний режим.

Підтримуйте чистоту в оселі.

Регулярно провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання, підтримуйте температуру повітря не вище 20 ̊̊С, зволожуйте повітря (оптимальна вологість повітря – 60%, вимірюється гігрометром).

При виході з дому змащуйте слизову носа оксоліновою маззю.

ЯК ВІДРІЗНИТИ грип вірусу Н1N1 від інших типів вірусів?

Його симптоми більш агресивні і посилюються упродовж кількох годин, неефективна дія жарознижувальних препаратів, інтенсивний головний біль.

Автор статті