Громадяни, які отримують допомогу при усиновленні дитини, також мають бути застрахованими особами

photodune-6871836-paper-family-in-hands-mКабінет Міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо віднесення до застрахованих осіб окремих категорій громадян». Мінсоцполітики розробило проект акта з метою врегулювання питання віднесення осіб, які отримують допомогу при усиновленні дитини, до застрахованих осіб.

У Міністерстві роз’яснили, що особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, є застрахованими. За таких осіб сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до Закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 01 липня 2014 року об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги. Таким чином, особи, які отримували тільки допомогу при усиновленні дитини, залишилися не застрахованими.

З прийняттям Парламентом зазначеного проекту Закону вони також підлягатимуть загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню за рахунок коштів Державного бюджету України. Тим самим буде забезпечено соціальну справедливість, наголошують у Мінсоцполітики.

Автор статті