«Громадам важливо вчасно скористатися тим розвитковим ресурсом, який надає держава», – Ярослав Березань до об’єднавців Черкащини

20170804_112441_resizedУ районах та містах продовжують працювати над добровільним об’єднанням територіальних громад. Перспективи утворення ОТГ на Монастирищині сьогодні обговорили в облдержадміністрації у ході засідання експертної групи з доопрацювання перспективного плану формування територій громад Черкаської області під головуванням заступника очільника області Ярослава Березаня.

За ухваленим Кабміном перспективним планом в Монастирищенському районі мають утворити одну територіальну громаду. Цю модель об’єднання підтримують і керівник району, і голова районної ради. Втім процес утворення громади тут проходить із затримками.

– Не зважаючи на високі темпи об’єднання територіальних громад на Черкащині, у нас лишаються райони, де цей процес потребує активізації, – сказав Ярослав Березань. – Зокрема і в Монастирищенському районі. Зволікаючи з об’єднанням, громади втрачають значний фінансовий ресурс, який спрямовує держава на підтримку новоутворених ОТГ. Це, зокрема, субвенція на розвиток інфраструктури, на соціально-економічний розвиток. Крім того, в Держфонді регіонального розвитку надають перевагу проектам з громад. Фахівці облдержадміністрації, Черкаського підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Регіонального відділення Асоціації міст України готові надавати всі необхідні консультації діючим громадам і тим, хто тільки планує об’єднатися. Наша спільна мета – утворення насамперед спроможних громад, які будуть здатні прибутково працювати на себе.

Разом з тим, на Монастирищині актив прагне утворити ще одну громаду – Цибулівську. Голова Цибулівської селищної ради вже двічі звертався до навколишніх сільських рад з пропозицією об’єднатися. Втім, аби повною мірою оцінити спроможність Цибулівської ОТГ, необхідно провести детальні фінансові розрахунки в різних форматах.

7_отг-децентраліза (1)Нагадаємо, на сьогодні в області діє 10 територіальних громад. Ще 12 надали клопотання до ЦВК про призначення виборів. Дві громади отримали позитивні висновки облдержадміністрації, а в трьох утворили спільні робочі групи по опрацюванню проектів рішення про добровільне об’єднання. Крім того, Шполянська ОТГ готується до доєднання.

Автор статті