Городищину відвідала доброчинна місія з Німеччини

SAM_9000Нещодавно Городищину відвідали давні друзі з Німеччини. Вони привезли городища нам понад 5 тонн гуманітарного вантажу. Зокрема засоби по догляду за хворими, ролятори (пристосування, що допомагають хворим при ходьбі), дитячі візочки, велосипеди, три пральні машини, одяг, велосипеди, коляски, іграшки та інше, повідомляють в Городищенській РДА.

Вже довгих 11 років Німецький Червоний Хрест співпрацює з Городищем. До Городища німці дісталися 15 липня. Доброчинна місія включала 11 осіб. Групу очолював представник товариства Червоного Хреста в місті Ульзен Йорк Бойкер. У складі місії також був представник Німецько-Українського товариства в графстві Бентхайм Альберт Цеггер. Проте, гуманітарна допомога – це як додаток до давніх дружніх німецько- українських відносин, які склалися ще у 1990-х роках. Альберт Цеггер з приємністю згадує дружбу із колишнім німецьким депутатом Яном Остергетелом, який був засновником українсько- німецького товариства.

SAM_8973До речі, пан Цеггер вже понад 25 років розвиває співпрацю з Городищиною. У 1996 році в місто Городище ним був переданий автомобіль швидкої допомоги для лікарні, який працює й досі. Також він мав за честь доставити на Городищину апарат УЗД.

Дитячі садочки «Зірочка» та «Веселка» міста Городище отримали незабутні подарунки: одяг, іграшки, коляски. Та найбільш вагомий  – телевізор, що отримав дитячий садочок «Веселка». Звичайно, німці хотіли б весь привезений вантаж передати особисто. Але через недосконалість певних норм українського законодавства, роздали тільки те, що змогли оформити на кордоні як особистий вантаж. А решта привезеного нині зберігається на складі, допоки триває непроста процедура розмитнення. А потім через районне товариство Червоного Хреста та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді гуманітарний вантаж обов’язково буде переданий тим, для кого і був привезений.

SAM_9004Німці перебували на Городищині 8 днів. Увесь цей час поряд з гостями  опікувався координатор програм Німецько-Українського товариства Олександр Щепак та місцевий підприємець Олександр Мусієнко, який свого часу був учасником програми практикантів, і наразі зацікавлений у гуманітарних зв’язках з Німеччиною.

 

Автор статті