«Трипільска культура» прийматиме відвідувачів уже з вересня (ВІДЕО)

Уже з 1 вересня Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» , що в селі Легедзине на Тальнівщині, прийматиме відвідувачів. Допоки тут активно працюють над реконструкцією. Які роботи вже виконали, розповідає очільник області Роман Боднар.

Власним коштом відбудувати заповідник, який цього потребував уже роками, не було ресурсу. Тож області у цьому зголосилися допомогти німецькі меценати. Тристоронню угоду про співпрацю ОДА підписала з «ПроКредит Банк» та фірмою «Капарол». Інвестори надають на відбудову понад 20 млн грн.

– Заповідник «Трипільська культура» має стати осередком популяризації трипільської культури не лише в Україні, а й у світі, – зауважує Роман Боднар. – Трипільська – перша світова землеробська культура і виникла вона тут, на території Черкащини, 5 тисяч років тому. Тривалий час у держави не доходили руки розвивати цей історично-туристичний центр. Аби вдихнути життя в цей унікальний заповідник, потрібні були кошти. Тому ми шукали меценатів, спонсорів, які вкладуть гроші у його розвиток. Проводили багато перемовин і врешті знайшли тих, хто вже інвестує у відбудову музею. Переконаний, що після завершення всіх робіт, «Трипільска культура» приваблюватиме не тільки українських подорожувальників, а й закордонних. Адже #Черкащина_місце_сили! І #МандруйУкраїною – не просто слова, а цікава пропозиція!

Робітники закінчують фарбування та знімають будівельні ліса, які рівно місяць огороджували будівлю музею. За останній час приміщення утеплили, пофарбували, повністю замінили систему опалення. На території працює бригада над свердловиною, яка забезпечить музей автономним водопостачанням. Адже у літній сезон приміщення залишалося взагалі без води. На початку вересня, на трасі Київ – Одеса, поблизу Умані встановлять два рекламні білборди музею.

На наступному етапі – а це вже 2021-го – у музеї завершать вхідну вежу, оновлять експозиційне обладнання, облаштують прилеглу територію. Урешті тут зроблять невелике трипільське поселення, де туристи матимуть змогу відчути на собі дух минувшини.

 

Стрічка новин