Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз відвідала Звенигородщину

У рамках робочCIMG1047ого візиту, 11 липня відбулась зустріч голови Державної казначейської служби України Тетяни Слюз та начальника  Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області Сергія Никопаненка з головою райдержадміністрації Василем Довбушем, головою районної ради Володимиром Кучером, начальником районного управління Державної казначейської служби Олегом Опаленком, начальником фінансового управління райдержадміністрації Наталією Лаврінченко, сільським головою с. Юрківка Валентиною Цегельною.

Обговорено низку питань, пов’язаних із казначейським обслуговуванням розпорядників та одержувачів бюджетних коштів району, проблемами внутрішньо переміщених осіб, функціонування району.

Серед найактуальніших питань, що стояли на порядку денному робочої зустрічі, – стан реалізації у районі положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Голова райдержадміністрації Василь Довбуш та голова районної ради Володимир Кучер висловили думку громади району про  доцільність збереження центральної районної лікарні, адже  реформування медичної галузі у районі значно погіршить якість надання медичної допомоги населенню. Також звернулись від імені територіальних громад району, сільських голів, депутатів сільських, міської, районної рад щодо збереження  Звенигородського району як адміністративно-територіальної одиниці у межах Черкаської області.

Тетяна Слюз уважно вислухала всі зауваження і пропозиції учасників заходу стосовно реформ, що впроваджуються, надала поради з окремих питань та роз’яснення щодо переваг добровільного об’єднання громад.

У разі об’єднання громади наділяються повноваженнями та ресурсами як у міст обласного значення. Основні фінансові та майнові ресурси, що отримає об’єднана територіальна громада, такі: 60% ПДФО на власні повноваження; державні субвенції (медична, освітня); право розпоряджатися землями на території громад; 25 % екологічного податку; 5% акцизного податку з реалізації підакцизних товарів; 100% єдиного податку, 100% податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності; 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт.)

Також територіальна реформа дозволить обєднаним громадам отримати з Державного фонду регіонального розвитку додаткові кошти, спрямовані на підтримку співробітництва та обєднання громад.

 

Відділ з питань регіональної та інформаційної політики,

суспільно-політичних питань та зв’язків із засобами масової інформації

апарату райдержадміністрації

 

Автор статті