Глава Уряду: Люди з інвалідністю мають бути повністю інтегровані в життя суспільства

5b14e6d2409a7Я хочу привернути увагу до проблем людей з інвалідністю в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час вручення спеціально обладнаних автомобілів для людей з інвалідністю.

“Наш простір повинен бути безбар’єрним, доброзичливим і доступним для всіх. Людині має бути зручно у будь-якому приміщенні, зручно спуститися з високих поверхів, щоб не було ніяких обмежень”, – наголосив Глава Уряду.

Ініціативу створення спеціальних служб перевезення свого часу започаткувала Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк. Ідея полягала у стимулюванні територіальних громад до створення служб перевезень осіб з інвалідністю, передусім з ураженнями опорно-рухового апарату.

Минулого року на придбання спецавтомобілів було виділено 28,5 млн грн. Було придбано 25 спеціально обладнаних автомобілів, 10 із яких – вже передано на місця. Сьогодні було передано ще 15 таких автомобілів.

Прем’єр-міністр наголосив, що у 2019 році програма буде продовжена.

“Вже розпочато закупівлю 24 спеціально обладнаних автомобілів”, – сказав Володимир Гройсман.

Довідково: 

Спеціальне авто для перевезення осіб з інвалідністю призначене для транспортування двох людей у візках і трьох супроводжуючих. Виготовлені автівки в Україні на основі вантажно-пасажирського мікроавтобуса PEUGEOT Boxer.

Авто укомплектоване пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають Директивам Безпеки ЄС.

За інформацією Урядового порталу

Автор статті