Глава держави: Оновлення суддівської гілки влади – головна мета реформи правосуддя

679a125f955cc542f8c4e07eb4bcc27f_1490198775_extra_largeПід час засідання Ради з питань судової реформи Президент Петро Порошенко підписав та визначив як невідкладний для розгляду в Парламенті законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи.

– Звертаюсь до Верховної ради, щоб найближчим часом ці зміни до законодавства розглянули і зробили свій внесок у прискорення роботи нового Верховного Суду, – сказав Петро Порошенко.

Президент подякував Раді з питань судової реформи за розробку змін до законодавства, які забезпечують процесуальні можливості для функціонування нового Верховного Суду.

Петро Порошенко нагадав про цілі, які ставилися перед судовою реформою.

– Перше – це забезпечити незалежність суддів, незалежність від політичного тиску. Саме тому ми прибрали функцію Президента, Верховної Ради у формуванні суддівського корпусу для забезпечення цієї незалежності, – зазначив він.

Друга позиція, за словами Глави держави, полягає в тому, що незалежність має кореспондуватися з відповідальністю судів та суддів. Президент запевнив у підтримці тих суддів, хто займає принципову відповідальну та державницьку позицію в протистоянні і протидії корупційному і політичному тиску.

«Третя мета, яку ми ставили перед собою – це оновлення суддівської гілки влади», – нагадав Петро Порошенко. Він зазначив, що в суспільстві панувала думка, що суддівська каста є закритим колом від народу.

– Конституційна реформа дозволила, і ми реалізуємо це право, потрапити до суддівського корпусу досвідченим адвокатам, шанованим науковцям, які прагнуть взяти участь в конкурсі, подолати іспити і випробування, що є при формуванні Верховного суду, і вже оновленим складом претендувати на високий рівень довіри, – наголосив Президент.

Глава держави наголосив, що «зроблено величезну роботу»: «Де-факто конституційна судова реформа не просто проголосована. Не просто почалась її імплементація.  Ми вже на завершальному етапі по створенню нового Верховного Суду».

519aa6da6da403e84732296a6af70c64_1490198742_extra_large– Я хотів би подякувати всім, хто долучився до цього процесу, і в першу чергу Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Вищій раді правосуддя.  Не має жодного сумніву, що ті величезні очікування, які сьогодні демонструє і українське суспільство, і світова громадськість щодо реформування судової гілки влади вони на 100% будуть виправдані, – переконаний Президент.

За його словами, була проведена дуже чітка робота по проведенню конкурсів, залучена громадська Рада доброчесності, залучені Національна агенція із запобігання корупції, а також всі можливості щодо перевірки електронних декларацій, професійного рівня кандидатів.

– Я особисто також покладаю величезні надії на те, що найближчим часом новий Верховний Суд запрацює, реалізуючи і захищаючи право українського народу на справедливий суд, – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави ще раз наголосив, що чекає на завершення процесу відбору кандидатів на посади судів Верховного Суду вже у найближчий час. Він побажав всім претендентам успіхів у чесній конкурентній боротьбі за посаду.

Окремо Президент наголосив на абсолютній прозорості процедур відбору кандидатур: «Громадськість має можливість контролювати, бо ключове чого я очікую – це довіра до нового Верховного Суду. Відновлення довіри до судової гілки влади, довіри з боку громадськості».

– Громадськості, а не бандитів у балаклавах, які приходять додому до суддів і в такий спосіб думають, що їм дозволять вершити правосуддя. Ми говоримо про країну, де має панувати верховенство права, а не право натовпу, – підкреслив він.

Глава держави подякував суспільству за чітку і тверду підтримку цієї позиції.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Автор статті