Герої не вмирають…

???????????????????????????????Саме під такою назвою пройшла в краєзнавчому музеї обласна учнівська конференція до Дня захисника України. У ній взяли участь школярі з різних районів Черкащини – переможці обласного військово-патріотичного конкурсу, присвяченого Героям-захисникам незалежної та суверенної України.

– Коли війна постукає у двері, не захистять слова й печатки на папері, потрібно йти, потрібно брати зброю і право на життя відстояти у бою.., – такі слова промовив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль, звернувшись під час заходу до присутніх у залі. – Варто згадати ті події, які останніми роками відбуваються в нашій державі. Ще в  жовтні 1990-го року, 25 років тому, розпочалося велике студентське голодування – «Революція на граніті». Тоді студенти Київських, Дніпродзержинських, Львівських вузів хотіли сказати тоталітарному Радянському Союзові, що вже досить. Є українська держава, наша, Богом дана, земля, наша нація, споконвічні традиції та вірування. Так сталося, що і сьогодні історія дала виклик нашій нації, щоб, у першу чергу, не показати комусь зовні, а самим собі, що ми є славною нацією нащадків Святослава Хороброго, Володимира Великого, козацьких Гетьманів. І ми маємо відстояти в горнилі бою, ціною власного життя рідну землю.

???????????????????????????????«Діти, які представляють сьогодні свої роботи, – сказав Віталій Володимирович, – народжені вже в незалежній Україні. У них немає імперських настанов, імперського світогляду. Вони звикли жити на вільній землі, адже це вже нове покоління українців, які, сподіваюсь, зможуть збудувати європейську державу зі справжніми європейськими стандартами. І при цьому не забудуть вікову традицію та історію української нації».

Учні – переможці конкурсу зачитували свої роботи. Невимовна туга й печаль лунали з вуст дітей, які пройнявшись болем утрати, вкотре нагадали про геройські вчинки бійців Черкащини, справжні подвиги, що навіки залишаться в історії та серцях народу.

 

IMG_1561– Пам’ять… Це вона веде нас на поле історії, засіяне сльозами і кров’ю, де в жахливому поєдинку зіткнулися життя і смерть. Сьогодні гинуть наші брати, батьки, дідусі… Гинуть за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною життя показують, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Герої творять історію, Герої оберігають наш спокій, віддають своє життя за те, щоб ми і досі чули про війну лише із фільмів, бо вона стала не такою далекою, як було раніше.., – ось так розпочала свій виступ учениця Гудзівського навчального виховного комплексу – дошкільний навчальний заклад ЗОШ I-II ступенів Звенигородської районної ради Софія Ткаченко (керівник Людмила Ткаченко). А потім згадували Костянтина Дубовського, Максима Преснякова, Сергія Єпіфанова та інших загиблих Героїв Черкащини.

Переможців конкурсу нагородили почесними грамотами обласної державної адміністрації.

Автор статті