Харчова промисловість

Харчова і переробна промисловість займає ключове значення в промисловому потенціалі області. За січень – грудень 2016 року в області вироблено та реалізовано харчової продукції на суму 22,8 млрд. грн., що становить 43 % у структурі промислового виробництва області.

Галузь представлена понад 80 основними підприємствами, в яких працює більше 15 тисяч осіб. У харчовій промисловості за січень – грудень 2016 року відбувся ріст виробництва продукції на 3,3% порівняно з відповідним періодом 2015 року.

Вироблено 56,8 % від загальнодержавних обсягів лікеро – горілчаних виробів, третина (33 %) горілки з вмістом спирту менше 46,4%, м’яса птиці – 36,0 відсотків.

Експорт готових харчових продуктів, жирів та олії у січні – листопаді 2016 р. становив 104 млн. дол. США, або 25 % від показника загальнообласного експорту.

Майже 70 відсотків виробництва припадає на м’ясну, молокопереробну, олійно-жирову галузі та виробництво безалкогольних напоїв.

Продукція області відома під такими торговими марками, як: «Верес», «Наша Ряба», «Волошкове поле», «Златогор», «ЧПК», «Чарівниця», «Жайвір», «Добрий вечір», «Малятко», Маккофе», «Панда».