Галерею народного мистецтва Черкащини відкрили в обласному центрі

1440084641_yzobrazhenye-002_144008520618

Відтепер жителі області можуть завітати до Галереї народного мистецтва Черкащини (Черкаського обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва). Її відкрили в будинку авторства архітектора Городецького на вулиці Хрещатик.

Ремонтні роботи в приміщенні обійшлися у 68 тисяч гривень. Таку допомогу надала обласна влада, депутати обласної ради та меценати.

У день відкриття в будівлі архітектурної пам’ятки зібралися представники керівництва області, культурної сфери Черкащини, аби привітати черкаських майстрів із такою визначною для регіону подією.

– Наша культура завжди вирізняла українську націю від усіх інших, – зазначив, вітаючи присутніх, заступник голови облдержадміністрації – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – А відкриття цієї Галереї є ще одним доказом того, що майстри від народу також диктують сьогодення, а зберігаючи та примножуючи культурні здобутки й цінності, виховують майбутнє покоління в дусі національних традицій.

Віталій Володимирович побажав, щоб ця світлиця, справжнє культурне осердя, завжди була повна людського голосу, зокрема дитячого щебету, й дивувала новими витворами мистецтва.

Голова обласної ради Валентина Коваленко також долучилася до вітальних слів: «Україна себе демонструє всьому світові не тільки в своїй можливості захистити свою цілісність, свою територію, але й захистити те духовне, внутрішнє, яке робить нас сильними».

Ольга Мартинова, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, запевнила, що двері в Галереї завжди будуть відкриті для поціновувачів народного мистецтва.

– Тут демонструватимуться роботи народних художників Черкащини, проводитимуться різноманітні майстер-класи, зокрема працюватимемо з дітками, – констатувала майстриня.

Під час відкриття відбулося також урочисте нагородження переможців щорічної обласної премії імені Данила Нарбута. У 2015 році лауреатами стали професійна художниця, майстер живопису Ніна Коваль та чотири юні митці: Іван Святина і Дарина Ситіна з Умані, Яна Кожевнікова зі Звенигородки, Атастасія Кравець з Золотоноші.

До вітальних слів долучилися і голова національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко, заслужений художник України Олександра Теліженко та багато інших.

Автор статті