Фотопастки зафіксували, які звірі водяться у смілянських лісах

??????????????Сучасні технології допомагають смілянським лісівникам здійснювати на високому рівні ведення лісового та мисливського господарства. До таких новинок належать фотопастки, перша з яких була придбана Смілянським лісгоспом ще минулого року, а наразі ці пристрої вже стали незамінними помічниками у повсякденній роботі.

??????????????Фотопастки можна встановлювати у будь-якому місці, де є потреба у невидимому спостереженні, а запис здійснюється навіть у нічну пору доби та практично за всіх характерних для нашої місцевості температурних режимів. Передача ж знімків відбувається через MMS з прив`язкою до мобільного телефону відповідального працівника, або ж на електронну пошту.

??????????????– Фотопастка спрацьовує на рух в режимі реального часу і є абсолютно непомітною у лісових насадженнях. Технічно передбачена можливість фіксувати стан справ як за допомогою фотознімків, так і відеозйомки. Завдяки цьому використовуємо їх для боротьби з браконьєрами, порушниками порядку у лісах, з метою обліку та встановлення статево-вікового складу популяції диких звірів, – зазначає директор ДП «Смілянський лісгосп» Юрій Сегеда.

??????????????Про використання, зокрема у мисливському господарстві, детальніше розповідає головний мисливствознавець Смілянського лісгоспу Костянтин Костенко. За його словами, у мисливських угіддях підприємства створена мережа біотехнічних споруд, які відвідують практично усі лісові мешканці. Тож у літню пору фотопастки використовуються для контролю за відвідуваністю диким звіром штучних водопоїв, солонців та підгодівельних майданчиків.

??????????????

Автор статті