Формуючи проект, ми, насамперед, враховували видаткову потребу бюджетних установ, – Наталія Кравченко про обласний бюджет – 2019

byudjet-300x200Збалансований за доходами та видатками загальний обсяг обласного бюджету на наступний рік становить 7,2 млрд грн. При його формуванні фахівці-фінансисти враховували показники ЗУ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів України. Про це говорить керівниця Департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко. Як відомо, на останньому засіданні сесії обласної ради депутати більшістю голосів ухвалили проект бюджету.

Наталія Миколаївна поінформувала детально про основні джерела формування бюджету, зокрема й щодо прогнозованого обсягу надходжень.

У цілому ж, за її словами, на проведення делегованих і власних повноважень, які здійснюються з обласного бюджету, передбачено 3,1 млрд грн, решта – 4,1 млрд грн– передається в якості трансфертів місцевим бюджетам.DSC0327-e1544003595100

– Це лише перший етап формування бюджету. Наступний крок– розподіл фінансових залишків загального та спеціального фондів, – зазначає директорка Департаменту. – У поданому проекті ми намагалися, насамперед, забезпечити найнеобхіднішим потребу бюджетних установ. Так, видатки на заробітну плату формували з урахуванням підвищення мінімальної зарплатні. Аналогічно й з видатками на оплату енергоносіїв по бюджетних установах. Ця потреба забезпечена в повному обсязі. За необхідності вони коригуватимуться впродовж року. Ми також надавали пріоритет видаткам на придбання бюджетними установами продуктів харчування та медикаментів.

Традиційно І етап формування орієнтований на забезпечення потреб соціально-культурної сфери. Тож, Наталія Кравченко детально розповіла про передбачені в межах сформованого бюджету кошти на різні напрямки. Так, по освітній галузі фінанси спрямують на виплату обласних стипендій переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук –більше 200 тис. грн, участь в обласних команд у міжнародних змаганнях із робототехніки LEGO– майже 1 млн грн, на державну підтримку особам з особливими освітніми потребами, а також оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів – понад 35 млн грн.

Фінансування ж обласних програм підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти до 2021 року, «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки, впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2021 року розглянуть при внесенні змін до обласного бюджету.

Стосовно галузі охорони здоров’я,враховано цільові кошти на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу – понад 50 млн грн, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2 млн грн.Відповідне фінансування буде переданона лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб.

– Одним із головних пріоритетів бюджету є підтримка соціально незахищених верств населення, – говорить Наталія Миколаївна. – Вперше по галузі соціального захисту видатки на забезпечення медикаментами та харчуванням підопічних соціальних закладів заплановані на рівні заявленої головними розпорядниками потреби. Звісно ми передбачили 51 млн грні на фінансування обласних соціальних програм.Зокрема, на програму «Турбота», медичну допомогу хворим нефрологічного профілю, на програму медичного та соціального забезпечення, психологічної реабілітації, учасників АТО, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців – добровольців, забезпечення молоді житлом, зокрема й учасників АТО та їхніх родин та ін.

Посадовиця також поінформувала про видатки на реалізацію в області молодіжної політики, спорту. Відтак враховано кошти на сім премій за особливі заслуги в розбудові молодіжної політики в області, на виплату20-ти щомісячних стипендій перспективним спортсменам області, на програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Черкаської області на 2017-2020, на розвиток в області футболу, боксу та баскетболу. Загалом понад 6 млн грн.

Насамкінець Наталія Кравченко зауважила, що відповідне фінансування передбачено й для реалізації низки інших традиційних обласних програм.

Автор статті