Факти ухилення військовозобов’язаних від мобілізації – на постійному контролі прокуратури

 

 

omn

Із моменту оголошення першої хвилі мобілізації у зв’язку з загостренням конфлікту на сході України, правоохоронними органами Черкаської області зареєстровано 47 кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову за мобілізацією та 1 – від призову на строкову військову службу.

До суду скеровано 12 кримінальних проваджень за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України. Із них 11 – з обвинувальними актами, зокрема, 6 – з угодами про визнання винуватості та 1 кримінальне провадження – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, у зв’язку із зміною обстановки.

Наразі судами області ухвалено 6 обвинувальних вироків за справами вказаної категорії, а 3 обвинувачених звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки 2 виявили бажання вступити до лав Збройних сил України, а іншого у зв’язку з передачею його на поруки.

В 11 кримінальних провадженнях, зокрема 1 провадження за ст. 335 КК України (ухилення від призову на строкову військову службу), прийнято рішення про закриття на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв’язку з відсутністю складу злочину в діях військовозобов’язаних осіб.

Наразі в провадженні органів внутрішніх справ перебуває 25 кримінальних проваджень вказаної категорії, з них у 2 провадженнях повідомлено про підозру двом військовозобов’язаним особам. Досудові розслідування тривають та перебувають на постійному контролі органів прокуратури області.

Прокуратура Черкаської області продовжує вживати заходів для повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову за мобілізацією, а також притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

 За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Автор статті