Факти невиплати підприємствами зарплати чи обов’язкових податкових платежів не залишаться безкарними, – В.Коваль

комісіяАктивізувати роботу в напрямку збалансування бюджету Пенсійного фонду та зменшення заборгованості зі сплати єдиного внеску на підприємствах закликав перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль під час засідання комісії ОДА з погашення заборгованості.

За словами начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлани Зінник, працівникам деяких підприємств області, починаючи з 2010 року, не зараховується страховий стаж. Відтак вони не зможуть отримати належні пенсії та інші соціальні виплати. ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» є боржником з обов’язкових платежів до Фонду ще з 2008 року.

– Загальна заборгованість цього підприємства – 3 млн 714 тис. грн, –зазначає Світлана Миколаївна. – Цей завод забезпечує роботою більше 100 працівників. Водночас, за даними звіту платника, станом на лютий 2016 року, на підприємстві немає заборгованості з виплати заробітної плати.

Представники приладобудівного заводу натомість нарікають на непомірний податковий тиск, відсутність обігових коштів, зростання цін на енергоносії, і як результат – збитковість виробництва.

– Керівники підприємств, в першу чергу, мають бути зацікавлені в якнайшвидшому погашенні заборгованості, – наголосив Віталій Коваль. – Приміром, шукати нові ринки для збуту продукції, також потенційних замовників, партнерів. Обласна влада готова підтримати та сприяти, однак підприємства мають бути ініціаторами. Факти ж невиплати ними зарплати чи обов’язкових податкових платежів не залишаться безкарними.

Комісія зобов’язала керівництво заводу погасити заборгованість з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду. В разі невиконання цієї вимоги, керівництво Пенсійного фонду в області звернеться до Фонду держмайна, якому підпорядковане підприємство, й клопотатиме про розірвання контракту з керівником ПАТ «Черкаський приладобудівний завод».

На засіданні заслухали також директора підприємства-боржника з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду – ДП ЧСУ-65 ВАТ «Термоізоляція»; розглянули стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активному підприємстві філії концерну «Техвоєнсервіс» «Черкаський автомобільний ремонтний завод» та підприємствах-банкрутах КВП «Комунальник», КЖВП «Наш дім» (м. Сміла).

Автор статті