Фахівці радилися, як систематизувати психологічну допомогу учасникам АТО

???????????????????????????????В обласній державній адміністрації провели нараду щодо надання якісної систематичної психологічної допомоги учасникам АТО на Черкащині. На зібрання під головуванням заступника очільника області Віталія Коваля запросили фахівців соціальних служб, Департаментів охорони здоров’я й освіти та науки, волонтерів.

Заступник Директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан повідомив, що сьогодні в області психологічні послуги у лікувальних закладах можуть надавати 41 практичний психолог та 4 медичних психологи, 7 психотерапевтів. На Корсунщині, Христинівщині, Шполянщині та Чигиринщині у районних центральних лікарнях ставки психологів вільні. Також в області розгорнуто 702 спеціалізованих ліжка в 373-х палатах підвищеної комфортності, які можуть бути використані для лікування учасників АТО.

– Відповідно до звітів медичних закладів, за 11 місяців поточного року психологічна допомога надана майже тисячі учасників АТО, зокрема амбулаторно психологічна корекція проведена 291 особі, – зауважив Олег Найдан. – Але ставка психолога в лікарнях визначена не лише для учасників АТО, а й інших пацієнтів. Тому «замикати» на такому фахівцеві весь район не зовсім правильно.

Віталій Коваль наголосив, що у центральних районних та міських лікарнях необхідно ввести повні ставки психологів, як того вимагає доручення голови ОДА.

– У нашій системі є 16 психологів у Черкасах, Смілі, Каневі, Ватутіному, Драбівському, Канівському, Катеринопільському, Смілянському, Черкаському, Чорнобаївському районах, – розповіла заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Березовська. – Половина цих фахівців можуть працювати з учасниками АТО. Важливо, що працівники соціальних служб працюють з родинами військових і, наприклад, до центрів соціальної допомоги надійшли звернення від трьох тисяч сімей учасників АТО, у двох з половиною тисяч вивчено оцінку потреб: тисяча сімей перебувають під соціальним супроводом. 1 400 осіб потребували психологічної допомоги і отримують її, але це не самі учасники, а члени їхніх родин.

Учасники наради вирішили посилили просвітницьку роботу щодо інформування мобілізованих бійців про важливість психологічної допомоги.

Автор статті