Енергоефективність в дії: ОСББ активно утеплюються до зими

064В Україні росте попит на урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ. За минулий тиждень, 11-18 липня 2016 року, до програми приєдналося ще 9 ОСББ, які залучили на проведення енергоефективнихзаходів у багатоповерхівках рекордну до сьогодні суму – 3 млн грн. Про це інформує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, аналізуючи дані щотижневого моніторингу дії урядової програми.

«У нас простежується тенденція до збільшення попиту на державну допомогу в утепленні з боку ОСББ. Якщо за червень цього року урядовою програмою скористалося 25 ОСББ, залучивши 4 млн. грн. натермомодернізацію, то за три тижні липня уже 23 ОСББ отримали 4,5 млн грн. на проведенняенергоефективних заходів у своїх будинках. Люди повірили, що «теплі» кредити – це не ярмо, а реальна допомога держави», – наголосив Сергій Савчук.

БезымянныйЗа його словами, ОСББ-учасники програми переконуються у перевагах механізму державної підтримки, діляться своїм досвідом з іншими, і що цікаво – повторно беруть участь в урядовій програмі зенергоефективності. Саме так зробило Львівське ОСББ «Берегиня», яке минулого тижня вдруге звернулося за урядовою допомогою та залучило значну суму коштів на комплексне утеплення шестиповерхового будинку – 1,35 млн грн.

Як пояснила Голова правління ОСББ «Берегиня» Олександра Слободян, перший досвід участі у програмі був дуже позитивним. ОСББ встановило прилади обліку тепла та електроенергії, нові вікна, модернізувало освітлення, вклавши 143 тисячі гривень. Із цієї суми 43,6% (із врахуванням субсидіантів) відшкодував Уряд, а ще 30% – місцева влада. «Із 143 тис. грн. це склало 105 300 грн. Нам залишилося оплатити лише 37 700 грн.», – підкреслила вона та зауважила, що завдяки урядовій підтримці їм вдалося за рік виплатити кредит та звернутися повторно за другим для проведення повного утеплення будинку.

Олександра Слободян також додала:« Дуже важливо на зборах членів ОСББ пояснювати людям, що у результаті проведених робіт буде значна економія енергоресурсів, а значить і коштів сімейного бюджету на оплату комунальних послуг». За її словами, після модернізації освітлення витрати будинку на електроенергію (у під’їздах) скоротилися у 3-4 рази.

Скористатися урядовою підтримкою вдруге вирішило ще одне Львівське ОСББ «Стрийська 91», яке минулого тижня залучило 1,05 млн грн. також на утеплення багатоповерхівки.

Загалом за час дії урядової програми з енергоефективності безповоротною фінансовою допомогою скористалося 287 ОСББ, освоївши 28,2 млн грн. на утеплення.

 За інформацією Урядового порталу

Автор статті