«Енергозберігаючі» 24 млн грн: на Черкащині ОСББ та громадяни впроваджують енергоощадні заходи

Майже 24 млн грн залучили за одинадцять місяців цього року в області ОСББ, ЖБК та приватні домогосподарства на енергозбереження. Загалом уповноважені банки АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк» видали 645 «теплих» кредитів, повідомляють у Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Зокрема для придбання котлів видали 28 кредитів на 0,8 млн грн, для впровадження енергоефективних заходів – 609 кредитів на 20 млн грн. ОСББ використали 8 кредитів на 2,9 млн грн. Компенсацію на заходи з енергозбереження отримали 732 позичальники на понад 2 млн грн.

– Щоб стимулювати жителів області до впровадження енергоефективних заходів з енергозбереження, на Черкащині Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв, – каже в. о. директора Департаменту Андрій Липкань. – Цього року на виконання заходів програми з обласного бюджету маємо 400 тис. грн. Ще 3,7 млн грн передбачили місцеві бюджети. Разом з тим, розпорядженнями обласної державної адміністрації затверджено розподіл субвенції Золотоноші, Городищенському, Жашківському, Звенигородському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському та Шполянському районам на 93 тис. грн.

 

 

Автор статті