Економіка

Промисловий комплекс

У 2014 році темпи росту обсягів виробництва промислової продукції в області порівняно з 2013 роком становлять 94,3 відсотка (по Україні – 89,3 відсотка).   Реалізовано промислової продукції на 34,1 млрд. грн., що більше минулорічного показника   на 20 відсотків.

За 2014 рік в області вироблено від загальнодержавних обсягів (у відсотках):

  • 26,1 – карбаміду;
  • 30,2 – аміаку безводного;
  • 40,0 – автобусів;
  • 15,0 – вантажівок.

Хоча спад промислового виробництва має об’єктивне підґрунтя, ситуація у галузях промисловості перебуває у зоні особливої уваги облдержадміністрації.

Зокрема, здійснюється поглиблений аналіз стану як галузей в цілому, так і окремих промислових підприємств, тенденцій щодо їх розвитку, виокремлюються проблемні питання. Відповідні напрацювання, що потребують врегулювання на державному рівні, у вигляді пропозицій надаються центральним органам виконавчої влади для прийняття рішень, що відкриють нові можливості для стабілізації виробництва.

Разом з тим, ряд питань вирішуються на місцевому рівні у ході робочих зустрічей посадових осіб облдержадміністрації  з керівниками промислових підприємств безпосередньо на виробництві. Такі зустрічі систематично відбуваються на промислових підприємствах, з метою всебічного обговорення виробничих проблем та вироблення спільних рішень.

Враховуючи виклики сьогодення, значної актуальності набуло питання ефективного використання наявного потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу області та тих,  які або можуть бути залучені до виробничої кооперації з підприємствами – учасниками Державного концерну «Укрооборонпром».

З метою розміщення державних замовлень, було вивчено можливості підприємств щодо виробництва продукції для потреб оборони країни та надано пропозиції центральним органам виконавчої влади.

Наразі підприємствами здійснено розробки та виготовлено експериментальні зразки продукції для потреб оборони країни:

  • бронеавтомобілі «Барс» та автомобілі швидкої допомоги (ДП «Автоскладальний завод № 2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»);
  • мобільна польова пекарня (ПАТ «Смілянський машинобудівний завод»);
  • спецобладнання та оснащення для потреб Збройних сил України: (ПАТ «Черкаський приладобудівний завод», ДП НВК «Фотоприлад», ПАТ НВП «Смілянський електромеханічний завод», ПАТ «Смілянський машинобудівний завод», ТОВ «Черкасиелеватормаш», ПАТ «Скіф», ПАТ «Черкаський шовковий комбінат»).
Бронеавтомобіль «Барс» (ДП «Автоскладальний завод № 2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»)