Екологічна ситуація в Черкасах покращилася

погод

15 жовтня жителі Черкас та навколишніх районів були стривожені задимленістю атмосферного повітря. Сьогодні ж ситуація значно покращилася. За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, вже вчора вдень вітер змінив напрямок на східний, південно-східний, що сприяло очищенню повітря.

Аналіз проб повітря, відібраних лабораторією Черкаського обласного центру з гідрометеорології в Південно-західному мікрорайоні, в центрі міста та мікрорайоні Дніпровському по вул. Ватутіна, показав, що концентрації у повітрі оксиду вуглецю зменшилися в 4-6 разів у порівнянні з даними за 07 год. ранку 15 жовтня.

− Погоду Черкащини продовжує формувати північний антициклон, тому метеорологічні умови будуть сприяти накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери у нічні години, − розповів Віталій Постригань. − На випадіння дощу можна розраховувати з 20 жовтня, а поки що в екосистемах регіону зберігається переважно надзвичайний та високий клас пожежної небезпеки.

З огляду на це, щоб не ускладнювати екологічну ситуацію в області, населенню слід утриматися від спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності. В той же час, органам місцевої влади варто реалізовувати свої контрольні функції та посилити роз’яснювальну роботу.

Автор статті