Екологічні питання обговорили в ОДА з керівницею ВЕЛ

Області України поступово переходять до вирішення екологічних питань на статергічному рівні. Таку ж практику має переймати й Черкащина. На цьому наголосила керівниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. Днями вона зустрілася в облдержадміністрації із заступником очільника області Юрієм Безщасним та представниками екологічних установ Черкащини.

Нарощування промислових потужностей має не лише економічні вигоди, а й екологічні наслідки для природи. Зокрема й довкілля Черкащини, для якої актуальними є проблеми забруднення повітря, води та утилізації відходів, наголосила Тетяна Тимочко. Втім екологічні питання можливо вирішувати на обласному рівні, прописавши їх в Стратегії розвитку, додає вона. Наразі лише вісім областей не визначили стратегічними питання екології у таких «розвиткових» документах. Хоча, як відзначають у Департаменті регіонального розвитку ОДА, екологічні питання включені до операційних цілей напрацьованої на 2020-2027 роки Стратегії розвитку регіону.

– На ряду з іншими екологічними питаннями, зараз найбільш загрозливими є забруднення Дніпра та його притоків, зокрема річки Рось, – зазначила Тетяна Тимочко. – Лише минулоріч шість разів були зафіксовані більші або менші замори риби, що свідчить про зависокий рівень забруднення води. Причин цього багато: сповільнення течії, скиди неочищених стоків, підвищення температури води. Рось – це віддзеркалення стану усього Дніпра. Басейн річки розташований на території чотирьох областей – Житомирської, Київської, Вінницької та Черкаської. І саме остання має вирішувати основні наслідки забруднення. Тому пропоную саме Черкащині, за нашої підтримки та за участі представників профільного міністерства, організувати та провести відповідний публічний захід задля привернення особливої уваги до цієї проблеми та її вирішення.

Між тим, облдержадміністрація неодноразово зверталася до Мінекоенерго та Держводагентства з пропозицією провести на центральному рівні та за участю представників усіх чотирьох областей наради щодо вирішення проблематики річки Рось. Також ОДА зверталася до Київщини, Житомирщини та Вінничини з пропозицією об’єднати зусилля у врегулюванні цього питання на регіональному рівні. Висловили готовність взяти участь у цьому процесі поки що тільки кияни, каже заступник голови ОДА Юрій Безщасний.

– Проблеми річки Рось починаються не в Корсуні, – зауважив він. – Вони – наслідок забруднення від неконтрольованих скидів, які мають місце вище за течією. Ми самі цю проблему не вирішимо. Розуміючи це, звертаємося й пропонуємо включитися в процес спасіння Росі.

Автор статті