Ефективна Держприкордонслужба є ключовим елементом забезпечення національної безпеки України – Президент

 

bd7b17221d9fb92b9725bfc1f66b7f81_1495717201_extra_largeНапередодні Дня прикордонника Президент Петро Порошенко зустрівся з військовослужбовцями Державної прикордонної служби України. Вітаючи присутніх із професійним святом, яке вони відзначатимуть 28 травня, Глава держави зазначив, що прикордонники є обличчям України.

«Сьогодні це не просто професійні, не просто патріотичні, не просто віддані державі (люди – ред.), а й ті, хто своїм героїзмом, своєю відвагою продемонстрували найкращі якості», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави відзначив, що за останні роки у відомстві відбулися позитивні зміни та наголосив на внеску ДПСУ у лібералізацію візового режиму з ЄС. На його переконання, якісна робота працівників, службовців, військовослужбовців Державної прикордонної служби відіграла роль в ухваленні важливого для України рішення – про надання українським громадянам права без віз подорожувати до країн Європейського Союзу.

«Сьогодні саме прикордонники є тими, хто координує інтегроване управління кордонами, хто забезпечив прорив нашим відносинам із сусідами. Відкриваються спільні пункти пропуску, відбуваються спільні операції  – вибудовується унікальна довіра. Це характеризує абсолютно нове обличчя, нові якості прикордонної служби», – наголосив Президент.

Глава держави висловив вдячність керівництву відомства за кардинальні і рішучі зрушення, які відбулися у ДПСУ за останні роки. Сьогодні прикордонники демонструють якісну нову техніку, засоби зв’язку, включаючи супутниковий захищений зв’язок, якісну комунікаційну стратегію, управління кордонами, констатував він. Ефективне отримання інформації та координація дій налагоджені на найвищому рівні, додав Петро Порошенко.

«Ефективно діюча Державна прикордонна служба є ключовим елементом забезпечення національної безпеки України і, як на мене, ми на сьогоднішній день вийшли на новий якісний рівень», – сказав Президент зазначивши, що питання ефективного забезпечення прикордонної служби є одним із пріоритетних під час його переговорів зі стратегічними партнерами України.

Глава держави висловив глибоку вдячність всім, хто сумлінно і самовіддано виконує бойові завдання із захисту Батьківщини. «Цифри, які є – вражають. 2600 незаконних мігрантів затримано, ще 4 тисячі не допущено в Україну і сьогодні, незважаючи на дуже важку міжнародну обстановку, українські громадяни вдячні за бездоганне виконання завдань», – підкреслив він.

Він особливо відзначив прикордонників, які захищають територіальну цілісність та суверенітет України на Сході. «Більше 16 тисяч військовослужбовців прикордонного відомства є учасниками бойових дій. 738 – отримали заслужені державні бойові нагороди», – констатував Глава держави.

Присутні вшанували пам’ять і 67-ми прикордонників, які загинули у боях. «Вони є зразком чесності, порядності, рішучості і відваги. Впевнений, що саме такими мають бути справжні українські прикордонники», – підкреслив Петро Порошенко.

Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко подякував Главі держави за високу оцінку роботи відомства.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Автор статті