Два дитячі будинки сімейного типу Черкащини святкують новосілля

IMG_5391Ключі від новеньких двоповерхових будинків сьогодні передали двом багатодітним родинам з Черкас. Житла звели за три місяці коштом німецького благодійного фонду «Міст у життя» у співпраці з місцевою релігійною громадою та за підтримки влади Черкащини. Привітали з новосіллям родини та їхніх вихованців обласні та міські владці.

IMG_5375 ???????????????????????????????Благодійний фонд «Міст у життя» зводить житла для будинків сімейного типу у семи країнах. У різних куточках України вже діють 26 таких домівок. Ще майже 20 планують відкрити цьогоріч, говорить голова благодійного фонду Вальдемар Шрьодер.

IMG_5388– Цей день особливий не лише для дітей, а й для мене, оскільки це – історичний момент для нас, як для фонду, – зауважує Вальдемар Шрьодер. – Сьогодні відкриваємо перші дві домівки під дитячі будинки сімейного типу. Крім них до кінця року плануємо відкрити ще 15. Ми працюємо у багатьох країнах. Інколи наша спільна справа страждає через надмірний бюрократизм. Тож приємно, що саме в Черкасах ми знайшли значну підтримку, розуміння та сприяння у нашій роботі. Дивлячись на дітей, радіє душа, виникає бажання продовжувати жити. Та крається серце, коли бачиш дітей, які не мають батьківської любові. І ця проблема притаманна не лише Україні, а й усьому світові. Ми побудували будинок, але без родини, яка житиме в ньому, це просто цеглини, меблі. І особлива приємність для мене під час таких відкриттів це те, що у цих будинках житимуть справжні родини.

Нині в області, як і в Україні загалом, активно розвивається інститут прийомного батьківства, відзначає заступник очільника області Сергій Овчаренко. Майже 500 дітей Черкащини виховуються в 125 прийомних родинах та 37 дитячих будинках сімейного типу. Лише в Черкасах таких дитячих будинків 8.

IMG_5383 IMG_5372 IMG_5364– Всі разом ми зробили гарну справу – відкрили два сучасних та комфортних будинки, де відсьогодні житимуть прекрасні родини, – зазначає Сергій Овчаренко. – Майже кожна українська сім’я починає своє життя разом з дітьми під новою стріхою. Хочу побажати, аби в цих нових домівках панували лише мир та злагода. Це не вже перші родини, які святкують новосілля на Черкащині. Два роки поспіль сім’я з Катеринопільщини проживає у такому ж двоповерховому домі, зведеному завдяки підтримці меценатів з Німеччини. На жаль, не кожна дитина може отримати належне їй батьківське виховання. І я щиро вдячний тим батькам, які беруть до себе в родину таких дітей, діляться з ними своєю любов’ю, виховують та захищають їх.

??????????????????????????????? IMG_5382 IMG_5410Родинам-новосільцям обласні та міські владці вручили приємні та корисні у побуті подарунки. Водночас начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова передала привітала дітей родини Харченків за друге місце у конкурсі творчих виробів.

Автор статті