Дубіївське лісництво зберігає й відновлює лісові масиви

DSC_0162Дубіївське лісництво ДП «Черкаське лісове господарство» займає площу понад 5,5 тисяч га в межах Дубіївської сільської ради одним масивом. Лісничий – Віктор Максимчук. Тут працюють сім майстрів лісу, три майстри лісозаготівлі,трактористи та водії, пожежна команда та штатна бригада лісорубів.DSC_0181

Облаштували новенький розсадник

Він у межах 195-го кварталу. Його площа – півгектара. Тут ростуть молоденькі сіянці сосни звичайної, які через рік дадуть змогу заліснити до 30 га площ. Посадковий матеріал засіяли власний, площу огородили, підвели крапельний полив. Щозими майстри лісу ДП «Черкаське лісове господарство»  збирають і здають понад 400 кг шишок, з яких потім добувають посівний матеріал на всі лісництва.

– На цій площі цієї весни висіяли 26 кілограмів насіння сосни звичайної. Через 90-100 років з неї виросте зрілий ліс. Наше основне завдання – зберегти і відновити лісові масиви, – розповідає майстер лісу Володимир Чаплинський, який більше 30 років свого життя присвятив роботі в лісі. Чоловік пригадує, що свій перший ліс висаджував під Ірдинем. Тепер це повноцінні насадження, які використовуватимуть вже його нащадки. – Отаких сіянців сосни звичайної на гектар потрібно висадити 6,5 тисяч. Тож цим посадковим матеріалом через рік можна заліснити понад 30 га площ.
– Цьогоріч заліснили 34,2 га площі минулорічних суцільних зрубів та майже 100 га доповнили. Це сосна, дуб, береза, – розповідає лісничий Віктор Максимчук. – Упродовж останніх 6-7 років спостерігаємо масове висихання лісу. Кліматичні зміни масово нищать дерева.

Разом з тим у лісництві є ще один розсадник, де вирощують ялинки для реалізації населенню під Новий рік.

Серце лісу – пункт відеоспостереженняDSC_0164

Дубіївське, Тясминське та Білозірське лісництва знаходяться під пильним оком Людмили Чернишки-Смаглюк. Саме вона стежить за монітором камери відеоспостереження, встановленої на території Дубіївського лісництва, аби вчасно виявити та локалізувати пожежу. Площа покриття сягає до 30 кілометрів. Тож інколи лісівники з Дубіївки попереджають своїх колег з Черкас та інших районів про загорання.

До речі, доки не встановили програму «Азімут», то місце можливого загорання на карті визначали буквально «вручну».

Між тим, такі камери відеоспостереження встановлені ще на території Руськополянського, Мошнівського, Дахнівського лісництв, що дає змогу тримати в полі зору всю територію ДП «Черкаське лісове господарство».DSC_0169

У Дубіївському лісництві працює унікальний протипожежний трактор

Єдиний на Черкаську область трактор Т150К знаходиться у Дубіївському лісництві. Його лісівники ремонтують та підфарбовують й бережуть як зіницю ока. Машину самотужки обладнали системою самозволоження, аби подавати воду попереду неї і наверх для охолодження техніки. Тягне за собою цей «пенсіонер» 11 кубів води. Де не пройде інша техніка, цей трактор двовідвальним плугом сам прокладе собі дорогу. Трактор не лише гасить пожежу, але й одночасно створює мінералізовану смугу, що запобігає поширенню низової пожежі .В пожежонебезпечний період він перший помічник лісу, а взимку – людей.DSC_0176

– Розчищаємо дороги від снігових заметів. Не лише в Дубіївці, а допомагаємо й іншим селам чи виходимо на місцеві й державні дороги, де сучасніша техніка не справляється, – каже Віктор Максимчук.

Окрім Т150К, в лісництві на боротьбу з пожежами виходить ЗІЛ-131, який після роботи місцевих «кулібінів» потягне з собою більше 5 кубів води.  На поготові також для інших робіт три трактори МТЗ та вантажний автомобіль.

На дозвіллі

Для своїх колег лісівники Дубіївського лісництва вирішили облаштувати місце відпочинку. Відразу за адмінтериторією лісництва вони розчистили від захаращень площу, встановили альтанку та столи, розчистили водойму і облаштували місце для відпочинку. Сюди ж кажуть, пускатимуть і місцевих жителів, аби лишень прибирали за собою.

За матеріалами видання «Сільські обрії» та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті