Дружина Президента обговорила проблеми системи шкільного харчування з очільниками Черкащини та Київщини

Дружина Президента України Олена Зеленська обговорила з головами Черкаської та Київської обласних державних адміністрацій проект з упровадження здорового харчування в українських школах, який ініціювала перша леді.

Під час Skype-наради Олени Зеленської з керівником Черкаської області Романом Боднаром ішлося про перебіг підготовки пілотного проекту, який має на меті забезпечити в раціоні дітей достатню кількість молочних та кисломолочних продуктів. Ідея проекту виникла під час грудневого візиту Олени Зеленської до черкаських закладів освіти. Тоді дружина Президента спілкувалася з батьками школярів та взяла участь у круглому столі «Здорова школа» з головами об’єднаних територіальних громад, директорами сільських шкіл і представниками районного відділу освіти.

У багатьох європейських країнах діє програма «Склянка молока». Така практика свого часу існувала й у декількох регіонах України. Оскільки програма продемонструвала ефективність і позитивний вплив на здоров’я дітей, було запропоновано її відновити. Черкащина зголосилася стати пілотним регіоном для впровадження подібного проекту та вже розпочала його розробку.

Крім того, не оминули увагою і побажання батьків, які просили, щоб у раціоні школярів було не лише цільне молоко, а й кисломолочні продукти. Тому вирішили не обмежувати проект конкретною категорією продуктів, а комплексно працювати над запровадженням збалансованого харчування.

Зі свого боку Роман Боднар наголосив на потребі зосередитися на технічному оснащенні їдалень, зокрема харчоблоків. Тож, за домовленістю, впродовж лютого буде прописаний план проекту з урахуванням деталей. Далі його узгоджуватимуть профільні міністерства.

– Це масштабний комплексний проект, який плануємо реалізувати протягом наступного навчального року у кількох опорних школах області, – прокоментував голова Черкаської ОДА Роман Боднар. – Зараз із профільними управліннями пропрацьовуємо детальну «дорожню карту» наших дій. Здорове харчування – одна із найважливіших складових якості життя. Дякую за підтримку та можливість долучитися до пілоту Черкащині.

 

Автор статті