Драбівецька сільська рада – серед переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року

20181218_111932_PopenkoДрабівецька сільська рада, що на Золотоніщині, отримала диплом 1 ступеня у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року  за «Створення соціально-активного культурного простору в селі».

Днями Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко нагородив фіналістів конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році.

«Я вітаю наших 34 переможців Конкурсу, яким вдалось продемонструвати і втілити в життя кращі проекти. Переконаний, за ними майбутнє, перемога за такими громадами і такими лідерами, які сьогодні ефективно очолюють громади, а завтра прийдуть в органи державної влади. І досвід реалізації реформи на місцях буде успішно працювати на рівні держави», — підкреслив Геннадій Зубко.NSV_8399

Це уже п’ята з 2014 року церемонія нагородження, яка проводиться за сприяння постійного партнеру Мінрегіону – Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Переможці конкурсу:

Тема: «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах»

Дипломи І ступеня:

 1. Львівська обласна рада «Обласний Конкурс проектів місцевого розвитку: спільно з громадою від ідеї до реалізації».
 2. Решетилівська районна рада Полтавської області «Міжмуніципальне співробітництво – запорука формування інформаційного суспільства. Забезпечення високошвидкісним Інтернетом громад Решетилівського району».
 3. Дрогобицька міська рада Львівської області «Розумна громада»/«Smart Community»;
 4. Івано-Франківська міська рада «Розумний туризм (Smart Tourism)»;
 5. Немішаївська селищна рада Бородянського району Київської області «Системний облік мереж зовнішнього освітлення та картування»;
 6. Драбівецька сільська рада Золотоніського району Черкаської області «Створення соціально-активного культурного простору в селі»;
 7. Солонянська селищна ОТГ Дніпропетровської області «Інклюзивний освітній простір Солонянської об’єднаної територіальної громади»;

Дипломи ІІ ступеня:

 1. Сумська міська рада «Упровадження STEM-освіти у закладах загальної середньої освіти м. Суми»;
 2. Тростянецька міська рада ОТГ Сумської області «Сучасна районна лікарня».

Диплом ІІІ ступеня:

 1. Криворізька міська рада Дніпропетровської області «Віза мобільна» для криворіжців»;
 2. Харківська міська рада «БТІ 2.0: Перезавантаження».

Дипломи «Спеціальна відзнака»:

 1. Дніпропетровська обласна рада «Дистанційний курс навчання лікарів загальної практики – сімейних лікарів»;
 2. Полтавська обласна рада Полтавської області «Бюджет участі Полтавської області».
 3. Добропільська районна рада Донецької області «Впровадження в Добропільському районі конкурсів міні-проектів і міні-грантів».
 4. Летичівська селищна рада ОТГ Хмельницької області «Впровадження Бюджету участі Летичівської об’єднаної територіальної громади».

Тема: «Формування безпечного життєвого середовища»

Дипломи І ступеня:

 1. Вінницька міська рада «Ситуаційний центр Вінницької міської ради»;
 2. Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області «Доброслав – територія безпечного життєвого середовища».
 3. Тростянецька міська рада ОТГ Сумської області «Центр громадської безпеки – запорука безпечної громади»;

Дипломи ІІ ступеня:

 1. Маріупольська міська рада Донецької області «Безпечне місто»;
 2. Баштанська міська рада ОТГ Миколаївської області «Забезпечення правопорядку, громадської безпеки, вимог правил благоустрою населених пунктів Баштанської ОТГ»;
 3. Пирятинська міська рада ОТГ Полтавської області «Система збору та вивезення твердих побутових відходів на території Пирятинської міської ОТГ та п’яти сільських рад-партнерів – основа для формування безпечного життєвого середовища в громадах».

Дипломи ІІІ ступеня:

 1. Івано-Франківська міська рада «Влаштування розумної та безпечної дорожньої інфраструктури в місті Івано-Франківську».
 2. Веселівська селищна рада ОТГ Запорізької області «Співпраця по створенню підрозділів добровільної пожежної охорони на території Веселівської ОТГ»;
 3. Мереф’янська міська рада ОТГ Харківської області «Єдина система відеоспостереження – головний вартовий безпеки у Мереф’янській ОТГ».

Диплом «Спеціальна відзнака»:

 1. Гадяцька районна рада Полтавської області «Безпечний район Гадяцького району».

Тема: «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку»

Дипломи І ступеня:

 1. Бахмутська міська рада Донецької області «Надання спеціалізованої психологічної та психотерапевтичної допомоги і підтримки найбільш постраждалим дітям, які мешкають у населених пунктах поблизу лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях»;
 2. Новопсковська селищна рада ОТГ Луганської області «Створення умов для включення різних соціальних груп до розбудови громади».

Дипломи ІІ ступеня:

 1. Івано-Франківська міська рада Івано-Франківської області «Молодь і влада»;
 2. Дунаєвецька міська рада ОТГ Хмельницької області «Разом розвиваємо громаду»;
 3. Омельницька сільська рада ОТГ Полтавської області «Створення інклюзивно-ресурсного центру «Надія».

Дипломи ІІІ ступеня:

 1. Чугуївська міська рада Харківської області «Розвиток мережі соціальних послуг для людей похилого віку та людей з інвалідністю міста Чугуєва».
 2. Мереф’янська міська рада ОТГ Харківської області «Жіноча рада Мереф’янської об’єднаної громади як інститут ефективної розбудови громадянського суспільства».

Дипломи «Спеціальна відзнака»:

 1. Покровська районна рада Донецької області «Сімейний оздоровчий табір для людей з інвалідністю»;
 2. Хорольська районна рада Полтавської області «Про сучасні підходи до освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами у Хорольському районі Полтавської області».

Довідково:

За 5 років участь у Конкурсі взяли 668 органів місцевого самоврядування усіх рівнів. Дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів да дипломами «Спеціальна відзнака» нагороджено 142 органи місцевого самоврядування, зокрема у 2018 – 34.

Найвищий відсоток успішних практик в Івано-Франківській (42,9%) та Сумській (34,6%) областях.

За цей же період переможцями стали 34 органи місцевого самоврядування, які очолюють жінки (24%).

Інтерактивна мапа «Конкурсу кращі практики місцевого самоврядування»20181218_132858_Popenko

За інформацією сайту Децентралізація

Автор статті