ДП “Златодар” розпочав сезон заготівлі зерна

gate_yes_055_preview-900x0Перші майже 7000 тонн пшениці від поклажодавців на комерційній основі підприємство  вже прийняло. Про це повідомив директор  ДП «Златодар» Валерій Буркацький, інформує Державне агентство резерву України.

– Через несприятливі погодні умови новий заготівельний сезон в нашому регіоні цього року стартував дещо пізніше, однак перше зерно вже прийняли. В серпні плануємо прийняти понад  14 000 тонн, з яких 1 500 тонн ріпаку та 12 500 тонн пшениці, – пояснив Валерій Буркацький.

Загалом, за його словами, у поточному маркетинговому сезоні підприємство планує прийняти до 100 000 тонн зернових. В розрізі ранніх культур – до 24 тис. тонн пшениці, а серед пізніх культур, що зазвичай становлять основний об’єм зернових, які на зберігання приймає ДП “Златодар”, кукурудзи – майже 71,5 тис. тонн, 3,5 тис тонн насіння соняшника та 1200 тонн ріпаку.

– Підприємство розвивається, тому щороку намагаємось збільшувати об’єми прийнятого на зберігання зерна. Минулого року “Златодар” прийняв понад 90 тис. тонн. Цьогоріч запланували збільшити об’єми до 100 тис. тонн. Така політика нам дозволяє заробляти кошти та активно їх вкладати в  модернізацію своїх потужностей. Наприкінці минулого року ми власним коштом встановили сонячну електростанцію, робота якої за перше півріччя поточного року зекономила нам майже 113 тис. грн. Черкащина – аграрний край, тому в планах на наступний рік – модернізація млина та відновлення мукомельного виробництва, – наголосив керівник ДП “Златодар”.

Слід зазначити, що загалом всі підприємства, що формують аграрний напрям Держрезерву, цьогоріч планують поповнити свої потужності на понад 600 тис. тонн зерна.

Як  раніше повідомляв Голова Держрезерву Вадим Мосійчук, з початком жнив Держрезерв планує закупівлі зерна пшениці 2 і 3 класу нового врожаю 2018 року по усіх 10 агропідприємствах системи Держрезерву для закладання  на потреби держави в обсязі до 40 тис. тонн.

Нагадаємо, Держрезерв входить у трійку найбільших власників зерносховищ в Україні. Агарний напрям системи формують 10 активних підприємств потужністю більше 1 млн тонн. На базі кожного підприємства Держрезерву працюють сертифіковані лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, що допомагають визначати та контролювати якість матеріальних цінностей на всіх етапах.

Автор статті