Дозвільні документи на оренду водних об’єктів мають бути оформлені своєчасно й належним чином, – Тарас Висоцький

_DSC1277Оренда водних об’єктів – одне з вагомих джерел наповнення місцевих бюджетів. Для того ж, аби сплата від оренди надходила в повному обсязі й своєчасно, дозвільні документи на оренду водних об’єктів мають бути оформлені вчасно й з дотриманням усіх законодавчих норм. Цей процес в області потребує удосконалення, говорить т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький та додає, що відповідно до проведеної в області інвентаризації водних об’єктів є змога проаналізувати їх функціонування на території області, визначити їхню перспективність та ефективність використання. Про це йшлося на нараді в ОДА, що відбулась за участі керівників районних управлінь агропромислового розвитку.

Тарас Висоцький пояснює:

– У Городищенському районі, приміром, 107 укладених на сьогодні договорів оренди земельних ділянок, зокрема 80 за межами населених пунктів. При цьому лише 1 укладений договір оренди водного об’єкту, дещо більше десятка виготовлених паспортів водних обʼєктів. Тобто є водні об’єкти, в межах яких оформлені земельні ділянки, утім не виготовлені паспорти, не укладені договори оренди водних об’єктів та немає дозволів на спецводокористування. Усе це зумовлює недоотримання коштів місцевими бюджетами. Спільними зусиллями маємо налагодити цей механізм.

Тарас Миколайович зауважив, що йдеться саме про водні об’єкти  за межами населених пунктів, де розпорядником є обласна адміністрація. Остання натомість готова при потребі допомагати та консультувати органи місцевого самоврядування, під відповідальністю яких об’єкти в межах населених пунктів.

Отож, Тарас Висоцький дав доручення керівникам районних управлінь АПК до кінця року проаналізувати функціональність всіх водних об’єктів у межах своїх районів. Це, на його переконання, дасть змогу оцінити реальний стан водних об’єктів щодо оформлення всіх дозвільних документів, й у цілому щодо можливості сплати всіх податків.

Автор статті