Дотримання цінностей забезпечить незворотність євроінтеграційного курсу, – В’ячеслав Кириленко студентам ЧНУ

???????????????????????????????Про українські цінності, патріотизм, євроінтеграційні та сучасні освітні процеси спілкувався сьогодні зі студентами Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. У Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького він прочитав молоді лекцію «Незмінність цінностей як незворотність курсу».

2За його словами, молодь нині вже інша, покоління виросло і по-справжньому любить Україну. Прикладом цьому є Революція Гідності, яка відбулась не так давно. Її творили вже сучасні молоді люди, багато з яких народилися в незалежній Україні.

В’ячеслав Кириленко розповів студентам про три Революції, в яких і сам брав активну участь та які поступово формували незалежність нашої країни. Каже: завдяки першій, Революції на Граніті в 1990 році, студенти практично змінили думку багатьох людей про важливість і цінність незалежності. За словами В’ячеслава Анатолійовича, це була, по суті, революція самопожертви, учасники якої зробили неоціненний внесок у становлення суверенітету країни. А далі багато історичних подій, Помаранчева революція, Революція Гідності.3

– Зараз же момент – істинний, – наголосив Віце-прем’єр, – звичайно складний. Утім нині ми – на незворотному шляху. І маємо лише докласти зусиль, аби забезпечити незворотність євроінтеграційного курсу. При цьому необхідно пам’ятати: якщо революція не відбудеться в головах та в душах, нічого не зміниться.

4В’ячеслав Кириленко детальніше зупинився на трьох основних, на його думку, здобутках Ревролюції Гідності: люстрації, декомунізації, деколонізації. А ще розповів про етапи євроінтеграційних процесів, що відбуваються в Україні, – вперше не лише на папері а й на реальних справах.

– Ми є одним цілим із громадянами Європи, ми, в принципі, є європейцями. Маємо лише інституційно повернутися до Європи, а ментально, світоглядно наша нація – давно в Європі. Дотримання ж цінностей забезпечить незворотність курсу.

 

Автор статті