Дошкільна освіта (2018-2019)

У 462 закладах дошкільної освіти (у т.ч. 209 навчально-виховних комплексів) здобувають дошкільну освіту 41080 дітей. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 99 % дітей віком від 3 до 6 (7) років, ЗДО – 97 %. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.
У системі дошкільної освіти Черкащини протягом 2018 року для забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти розширено мережу закладів дошкільної освіти (далі – ЗДО), що формувалася відповідно до освітніх запитів населення, створено умови для здобуття громадянами дошкільної освіти.

З метою забезпечення максимального охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг, розвитку мережі ЗДО в області у 2018 році відкрито 12 груп на 232 місця та створено один приватний заклад на 30 місць в місті Умань – Приватний заклад дошкільної та загальної середньої освіти „Українська дитяча академія“.

Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими освітніми потребами в області функціонує 1 ЗДО санаторного типу для дітей з латентною туберкульозною інфекцією, 9 закладів компенсуючого та 39 – комбінованого типу. У закладах виховуються, проходять реабілітацію та корекцію фізичного розвитку 2 388 дітей. На базі ЗДО компенсуючого типу працюють консультативні пункти для батьків, які виховують дітей з порушеннями мовлення, фізичного та інтелектуального порушення, зору. При функціонуючих ЗДО створено 29 інклюзивних груп, в яких навчається та виховується 49 дітей.

У місті Черкаси функціонує один приватний заклад дошкільної освіти „Товариство з обмеженою відповідальністю „Дошкільний навчальний заклад – Центр розвитку дитини „МонтессоріФемелі“.

У всіх ЗДО здійснено заходи щодо покращення матеріально-технічної бази. Завдяки бюджетному фінансуванню та залученню спонсорських, благодійних коштів покращено матеріально-технічну базу ЗДО: утеплено фасади будівель ЗДО, оновлено твердий і м’який інвентар, придбано сучасні дитячі меблі, модулі, оргтехніку.

Основним завданням ЗДО є забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення безпечних умов розвитку та зміцнення здоров’я дошкільнят.