Дошкільна освіта (2016-2017)

У системі дошкільної освіти Черкащини протягом 2016 року для забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти розширено мережу дошкільних навчальних закладів (далі – ДНЗ), що формувалася  відповідно до освітніх запитів населення, створено умови для здобуття громадянами дошкільної освіти.

У 661 ДНЗ (у т.ч. 228 навчально-виховних комплексах) здобувають дошкільну освіту 43 242 дитини. Усіма формами дошкільної освіти охоплено 98 % дітей віком від 3 до 6 (7) років, ДНЗ – 95 %. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.
Навчально-виховний процес забезпечують 4 667 педагогічних  працівників, 3 020 педагогів мають вищу освіту.

Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими потребами в області функціонує 2 санаторні ДНЗ для дітей з латентною туберкульозною інфекцією, 8 закладів  компенсуючого та 36 – комбінованого типу. У закладах виховуються, проходять реабілітацію та корекцію фізичного розвитку 2 491 дитина. На базі ДНЗ компенсуючого типу працюють консультативні пункти для батьків, які виховують дітей з порушеннями мовлення, опорно-рухового апарату, розумового розвитку, зору. При функціонуючих ДНЗ створено 16 інклюзивних груп, в яких навчається та виховується 41 дитина.

У всіх ДНЗ здійснено заходи щодо покращення матеріально-технічної бази. Завдяки бюджетному фінансуванню та залученню спонсорських, благодійних коштів покращено матеріально-технічну базу ДНЗ: оновлено твердий і м’який інвентар, придбані сучасні дитячі меблі, модулі, оргтехніку.

З метою забезпечення максимального охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг, розвитку мережі ДНЗ в області протягом 2016 року відкрито 5 додаткових дошкільних груп при функціонуючих ДНЗ: ДНЗ „Білочка“ Канівського району, ДНЗ „Струмочок“ Тальнівської міської ради, ДНЗ „Світлячок“ та ДНЗ „Теремок“ Ватутінської міської ради, ДНЗ „Сонечко“ м. Канів, та 5 додаткових дошкільних груп при функціонуючих НВК: Матусівському НВК № 1 Шполянського району, Громівському НВК Уманського району, Великосевастянівському НВК Христинівського району, НВК № 17 м. Умані, Чорнявсьому НВК Черкаського району.
На факультеті дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відкрили Центр розвитку дитини де будуть проводитися заняття з психологом, логопедом, що допоможе найповніше та у короткий термін реалізувати здібності кожної дитини.

У всіх ДНЗ введено єдину систему електронної реєстрації дітей. Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах з розрахунку на 100 місць становить 100 осіб у міській місцевості – 104, у сільській – 80.
Основним завданням ДНЗ є забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, створення безпечних умов розвитку та зміцнення здоров’я дошкільнят.