Дорожники вийдуть на шляхи області вже наступного тижня

???????????????????????????????Ремонтна кампанія доріг стартує на Черкащині. Про це на колегії ОДА сказав начальник Служби автомобільних доріг області Юрій Настенко.

Черкащина має отримати з державного бюджету 99 мільйонів гривень на утримання та ремонт шляхів загального користування. Та цих коштів, кажуть дорожники, замало.

– Не чекаючи поки вони надійдуть, ми вже взяли в борг матеріали, – зауважує головний дорожник області. – Якщо погода сприятиме, то вже у вівторок-середу станемо до роботи. Ідеться переважно про ямковий ремонт. Подекуди можливий дрібний середній. На капремонт коштів не маємо. Цього року ми особливу увагу приділятимемо якості робіт: перевірятимемо матеріали, дотримання технології робіт тощо. Залучатимемо до контролю і представників громадськості.

Цьогоріч дороги області ремонтуватимуть також у складчину. У Черкаській ОДА розробили законний механізм співфінансування цих робіт із державного та місцевих бюджетів. За підрахунками, райони можуть спрямувати на ремонт доріг понад 50 млн грн.

– Райони готові долучаться, – каже голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І це керівники підтвердили на колегії. Готові й сільгосптоваровиробники. І ми маємо гарний приклад такої «фінансової співпраці» на Шполянщині, де зараз одні з найкращих доріг по області. Зрозуміло, що в ідеалі такої складчини не повинно бути. Однак фінансування від держави на ремонт доріг постійно бракує. А якщо зараз не вирішувати питання з утримання мережі шляхів, то через рік-два вже не буде що ремонтувати. Тому й потрібна максимальна консолідація всіх зусиль. Однак ключове: ми вимагаємо від дорожників якісного ремонту. Тоді буде довіра. Окрім того, слід пройтися по кадрах у наших райавтодорах. Не всі там на своїх місцях.

Автор статті