Допомога АТОвцям – в пріоритетах обласної влади

ATO-1024x576Допомога та соціальний захист учасників АТО та членів їхніх родин – надважливе завдання сьогодення. Нині в області обліковується майже 7 тисяч учасників АТО. Всі вони отримують належне соціальне забезпечення, повідомляють в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Так, за відомостями Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, на Черкащині перебуває на обліку 6 744 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій, та 187 осіб, які мають статус інваліда війни.

– Цьогоріч у рамках обласної комплексної програми «Турбота» 3 186 членів сімей учасників АТО вже отримали матеріальну допомогу на понад 1,4 млн грн, – зауважив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. – Також 110 сім’ям загиблих виплатили одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн.

Він додав, що до 25-ї річниці незалежності України за рахунок коштів місцевих бюджетів також було виплачено 487 тис. грн фінансової допомоги 617 АТОвцям.

Крім того посадовець відзначив, нині гостро стоїть проблема забезпечення бійців та членів їх родин житлом. В області налічується 10 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та перебувають на обліку як потребуючі поліпшення житлових умов. Для вирішення цього питання торік затвердили обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015 – 2020 роках.

– На забезпечення цієї житлової програми у 2016 році в обласному бюджеті передбачено 500 тис. грн, – розповів Руслан Чикало. – За нею уже виділили кошти для бійця з Умані, оформляються документи ще трьом учасникам АТО зі Сміли, Городищенського та Корсунь-Шевченківського районів.

Автор статті