Доки не буде чітких правил, доти в місті пануватиме хаос із МАФами, – очільник області

144475Черкаські підприємці поскаржилися голові ОДА на політику міської влади щодо них. Ідеться, передовсім, про власників малих архітектурних форм. Вони ініціювали круглий стіл в адміністрації, що відбувся у вівторок.

Підприємці нарікають: і досі мають проблеми із оформленням МАФів. За їхніми словами, нині йде переділ ринку: одним вчасно не продовжують договори, а іншим, мовляв, поспіхом видають. А поки триває паперова тяганина – власники МАФів мають клопіт із «Обленерго», яке вимикає їм струм.

– Конфлікт між міською владою та підприємцями в Черкасах триває вже не перший рік, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – А вся проблема в тому, що тут досі немає чітких правил для цього бізнесу. І встановити їх – виняткова компетенція (!) міської влади, а не обласної. Потрібне врешті вольове рішення як міського голови, так і депутатів міськради. Ми ж, обласна влада, стали своєрідним буфером між сторонами. І в ручному режимі гасимо той чи інший конфлікт. Але так не повинно бути.

20160405_143040Очільник області нагадав: ще торік за його ініціативи підприємці разом із владцями їздили переймати досвід у Вінницю. Опісля він публічно звернувся до міської влади із пропозиціями, як нарешті врегулювати багаторічний конфлікт.

– По-перше, я запропонував створити комісію задля інвентаризації МАФів, які зараз є в місті, – розповідає Юрій Ткаченко. – Міська влада це зробила наприкінці минулого року. Однак комісія, вважаю, працює неефективно. Це підтверджують і самі підприємці. По-друге, на час інвентаризації доречним є мораторій на встановлення нових споруд. По-третє, і це найголовніше, Черкасам потрібна адекватна комплексна схема розміщення МАФів, чіткі вимоги до їхнього зовнішнього вигляду тощо. Доки цього всього не буде, доти в місті пануватиме хаос. Хто як хоче – так і буде ставити кіоски.

За підсумками обговорення, обласний керманич запевнив підприємців: він знову звернеться до міської влади. Юрій Ткаченко сподівається, що вона нарешті налагодить конструктивний діалог із власниками МАФів. Водночас наголосив: він завжди на боці підприємців, які працюють прозоро та законно.

Автор статті