Доходи фізичних осіб від продажу власної сільськогосподарської продукції тваринництва оподатковуються

2619_news

Сільськогосподарська продукція тваринництва власного виробництва оподатковується залежно від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування власної худоби.

Відповідно до ст. 165 Податкового кодексу України, при реалізації власної продукції тваринництва групи 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, кошти отримані від такого продажу є неоподатковуваним доходом у разі, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У випадку, коли сума отриманого доходу перевищує встановлений законом розмір, господар зобов’язаний падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем проживання власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, то оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Якщо ж платник податку не підтвердив самостійне вирощування продукції тваринництва, то доходи від її продажу підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в п. 167.1 ст. 167 ПКУ. У свою чергу платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

 

За інформацією прес-служби ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті