До Центру допомоги учасникам АТО звернулися майже 3 тисячі осіб

centr_ato_1_729x547Вже понад два місяці при Черкаському обласному контактному центрі діє Центр допомоги учасникам антитерористичної операції. За цей час сюди звернулися 2993 бійці АТО та членів їх родин, зокрема  660 демобілізованих.

Серед питань, які найчастіше турбують воїнів АТО, основними є отримання матеріальної допомоги, вирішення земельних та житлових проблем. Крім того, часто звертаються з метою отримання медичної та психологічної допомоги. Керівник відділу юридично-психологічного забезпечення обласного координаційного центру Дар’я Король відмітила, що завдяки налагодженій роботі контактного центру вирішувати питання вдається оперативно.

– Ми маємо налагоджені контакти з усіма районами Черкащини, тож за потреби можемо швидко та якісно вирішити проблеми, з якими до нас звертаються АТОвці, – говорить Дар’я Король. – Намагаємося у повному обсязі надати юридичну і психологічну допомогу.

Нагадаємо, Центр допомоги учасникам АТО створили за указом Президента України. Такі ж центри діють у районах. Їхня головна мета – об’єднати зусилля органів влади, громадських організацій і силових структур для ефективного вирішення проблем учасників АТО.

За словами координатора Центру Олександра Тимошенка, найкраще нині працюють центри у Драбівському, Тальнівському та Катеринопільському районах. Водночас він з приємністю відзначив, що навіть ті, які не доопрацювали, поступово налагодили свою діяльність.

Окрім того, Олександр Тимошенко розповів, що в області вже оброблено майже 1,3 тисячі анкет, заповнених демобілізованими бійцями. Однією з актуальних проблем все ж залишається питання виділення земельних ділянок бійцям. Проте нині можна говорити про позитивні зрушення, адже якщо станом на листопад було 480 дозволів на оформлення власності по землі, то на сьогодні їх вже близько 1,3 тисячі.

Автор статті